Sony představilo smartphone Xperia E4: přináší nový, zakulacený design

Xperia E4 Titul

Společnost Sony představila novinku pro své portfolio chytrých telefonů. Xperia E4 spadá, jak je již z názvu patrné, do řady E. Ta u Sony reprezentuje hůře vybavené, za to ale dostupnější chytré telefony. Na telefonu zaujme především nový design, který tentokrát nesází na ostře řezané tvary. Ba naopak se z Xperie E4 stal spíš oblázek se zakulacenými okraji, z nějž vystupuje černá čelní strana s displejem.

Xperia E4

Sony má aktuálně na trhu model Xperia E3 a při srovnání specifikací s novějším modelem bychom se možná i zdráhali označit Xperii E4 za jejího přímého nástupce, už jen proto, že Xperia E4 oproti E3 nabízí v podstatě pouze větší, 5 palcový qHD (960 x 540 px) displej. Naopak na Xperii E3 ztrácí absencí podpory LTE. Výkon telefonu dodává, blíže nespecifikovaný, 4jádrový procesor s taktem 1,3 GHz. Dle webu společnosti Sony jej doplňuje grafický čip Adreno 330, to by prozrazovalo, že se uvnitř ukrývá čipové řešení od Qualcommu. Paměť RAM má kapacitu 1 GB a pro uživatelova data je nachystána interní paměť 8 GB, rozšířitelná o paměťové karty microSD do velikosti až 32 GB. Telefonu dodává energii 2300 mAh baterie, která by jej za pomoci známého režimu Ultra Stamina měla vydržet napájet po 2 pracovní dny. Hlavní fotoaparát má 5 MPx, zatímco přední kamerka nad displejem nabídne rozlišení 2 MPx. Rozměry telefonu jsou 137 x 75 x 10,5 mm a jeho hmotnost činí 144 g.

Xperia E4 – Quality design in an easy-to-use smartphone from Sony

Xperia E4 – Quality design in an easy-to-use smartphone from Sony

Cena ani dostupnost telefonu nejsou pro tuto chvíli známy. Telefon by měl dorazit již s předinstalovaným Androidem 5.0 Lollipop.

Aktualizováno: Společnost Sony měla na svém webu chybně uveden grafický čip Adreno 330. Namísto něj je zde přítomna grafika Mali-400MP2, z toho vyplívá že telefon obsahuje řešení od MediaTeku, konkrétně MT6582.

Co na smartphone Xperia E4 od Sony říkáte?

Zdroje: Cnet.com, SonyMobile.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)