Xiaomi oznámilo svou první prohnutou Android televizi Mi TV 3S

Xiaomi Mi TV 3S – náhleďák

Čínská společnost Xiaomi, která stojí za celou řadou povedených smartphonů a všemožných chytrých zařízení, oznámila svou první prohnutou televizi. Ta ponese označení Mi TV 3S, přičemž na trh půjdou dva velikostní modely.

Xiaomi Mi TV 3S - 1

Jak je asi zřejmé, prohnuté displeje budou pocházet z dílny korejského Samsungu, takže můžeme očekávat velmi kvalitní podání obrazu. Tělo televize pak bude vyrobeno z kovu a jeho tloušťka by se měla zastavit na neskutečných 5,9 mm (samozřejmě ne v místě, kde bude umístěna potřebná elektronika).

Xiaomi Mi TV 3S - 2

Xiaomi Mi TV 3S bude mít výkonu na rozdávání

Velikostně budou k dispozici dva modely. Ten větší nabídne úhlopříčku 65″ a rozlišení 4K. Menší se pak zastaví na úhlopříčce 43″ a rozlišení FullHD. Ta menší pak ale nenabídne ani prohnutý displej. Ten zůstane doménou většího modelu. Xiaomi Mi TV 3s poběží samozřejmě na Androidu s vlastní upravenou nadstavbou MIUI. Výpočetním srdcem je televizní procesor MStar 6A908, kterému budou asistovat 2 GB operační paměti a grafický procesor Mali-760. Televize by tak měla mít dostatečný výkon na přehrávání 4K videí v 60 fps. K dispozici bude také drobné interní úložiště o kapacitě 8 GB.

Součástí balení obou televizí by měl být Xiaomi Mi TV Bar, který se bude starat o ozvučení. Software audiosystému televize pak bude vybaven i Dolby a DTS dekódováním.

Xiaomi Mi TV 3S - 4

Zajímavé jsou i ceny obou modelů Xiaomi Mi TV 3S. Ta menší, 43″, dostala čínskou cenovku ¥1,799, což je po přepočtu bez daně asi 6 700 Kč bez DPH. Zajímavou cenu ale dostala i větší z televizí. Za 65″, prohnutou 4K televizi zaplatí čínští zákazníci ¥8,999, tedy asi 33 500 Kč bez DPH. I to je velmi příjemná cena, vzhledem k tomu, co nabízí. Například Samsung si za televize se stejným panelem účtuje nejméně 70 000 Kč.

Co na snahu Xiaomi o produkci “všeho” říkáte? Líbila by se vám prohnutá televize za takovouto cenu?

Zdroj: AA.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)