Únik informací o Xiaomi Mi 9: Co čínská společnost chystá pro svůj TOP telefon?

xiaomi mi 9 spekulace

Nedávno jsme se dozvěděli informace o tom, že Xiaomi Mi 9 bude využívat 3 hlavní fotoaparáty na zadní straně. Nyní už díky velkému úniku informací v Číně známé kompletní parametry toho, co se chystá u prémiového telefonu. Pojďme se na ně blíže podívat.

Xiaomi Mi 9 už má mít čtečku otisků prstů pod displejem

Začneme u fotoaparátů. Hlavní snímač tohoto telefonu má být Sony IMX546, což mimo jiné znamená 48 MPx fotoaparát, sekundární fotoaparát má mít 12 MPx. Třetí a finální fotoaparát je určen pro lepší hloubku ostrosti. Na přední straně bude selfie kamera s 24 MPx. Pokud jde o designovou stránku, tak zadní strana má být hodně podobná jako Huawei P20 Pro, a to včetně fotoaparátů ve vertikální poloze na levé straně.

xiaomi mi 9

Přední strana má mít minimální výřez podobně jako u OnePlus 6T nebo Essential Phone. O výkon se bude nepřekvapivě starat Snapdragon 855, který doplní několik paměťových verzí. Základní verze bude mít 6GB RAM a 128GB vnitřní paměť. Cena se odhaduje v Číně na 2 999 CNY. To je v přepočtu s DPH cca 12 tisíc Kč.

Čtečka otisků prstů bude pod displejem. Rovnou z krabice poběží na Androidu 9 Pie a nadstavbě MIUI 10. Baterie má mít kapacitu 3 500 mAh a potěší i rychlé 32W nabíjení. Rozměry telefonu jsou údajně 155 x 75 x 7.6 mm. Bohužel se stále nedostalo na bezdrátové nabíjení anebo voděodolnost.

Na trhu by se měl telefon objevit v březnu, z čehož se dá odvodit, že bychom se představení mohli dočkat na veletrhu MWC v Barceloně. Stejně jako u jiných neoficiálních informací, i parametry výše berte s určitým odstupem. Do oficiálního vydání se některé informace můžou změnit.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na Xiaomi Mi 9?

Zdroj: gsmarena.com, twitter.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)