Xiaomi Lunar: chytrý spánkový senzor za 250 korun

xiaomi-lunar_ico

Čínská společnost Xiaomi rozjíždí část své produkce formou crowdfundingu, kdy od zájemců získá finanční prostředky a v případě dostatečného zájmu následně zahájí výrobu. Tento postup zvolila také pro svůj nejnovější produkt nazvaný Xiaomi Lunar. Zařízení, které na první pohled vypadá jako velká tabletka, je chytrým spánkovým senzorem.

Xiaomi Lunar: chytrý spánkový senzor za 250 korun Xiaomi Lunar: chytrý spánkový senzor za 250 korun

Senzor funguje v podstatě podobně, jako chytré hodinky nebo sledování spánku v náramku Xiaomi MiBand. Rozdíl je v tom, že zařízení nemusí být během spaní umístěné na zápěstí uživatele. Spánkový senzor detekuje pohyby během spánku a snaží se analyzovat, nakolik je váš spánek dostatečný z hlediska fyziologických potřeb. Shromážděná data získaná několika senzory jsou prostřednictvím Wi-Fi odesílána do mobilního zařízení. Vyhodnocována je nejen délka spánku, ale také jeho kvalita. Podporovány jsou operační systémy Android (4.0 a vyšší) a iOS (8.0 a vyšší).

V aplikaci lze sledovat kvalitu spánku V aplikaci lze sledovat kvalitu spánku

Co Xiaomi Lunar nabídne?

Proč byste místo náramku či hodinek měli uvažovat o Xiaomi Lunar? Na těle zařízení se nachází tlačítko “Triple Sound”. Když ho stisknete, začne zařízení vydávat uklidňující zvuky, při kterých se vám bude lépe usínat i spát. Podle vývojářů může mít tato metoda pozitivní dopad i na uživatele, kteří mají dlouhodobé potíže se spánkem bez zjevného důvodu. Poruchy spánku jsou přitom stále častější – mnohdy jsou připisovány hektickému životnímu stylu a stresu. Kromě toho by Xiaomi Lunar měl poskytovat také “odborné poradenství” v oblasti zdravého spánku.

Na jedno nabití vydrží tři měsíce Na jedno nabití vydrží tři měsíce

Dalším kladem je fakt, že chytrý senzor nemusí být v přímém kontaktu s uživatelem. 12 gramů vážící plastovou “pilulku” o rozměrech 44 x 14,5 milimetrů stačí umístit na, pod či do polštáře a sledování může začít. Akumulátor s kapacitou 160 mAh je nutné nabíjet jednou za tři měsíce, nabití na 100 % trvá jednu hodinu a jeho životnost je více než pět let. Přístroj nevysílá žádné záření či elektromagnetické vlny, takže se uživatelé nemusí obávat jakékoli škodlivosti způsobené blízkostí zařízení během spánku. Kromě toho je tělo vyrobeno ze speciálního plastu, který nevyvolává alergie.

https://www.youtube.com/watch?v=sNtZyr4ruJU

Předobjednávky je možné provádět na oficiálním webu za cenu 69 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 250 korun. Předpokládané zahájení výroby je 12. ledna 2017. O případné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Xiaomi Lunar Xiaomi Lunar

Produkty Xiaomi prodává na našem trhu Beryko.cz.

Zdroje: 3dnews.ru, bgr.in, gizmochina.com, galagram.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)