Menu

Xiaomi Lunar: chytrý spánkový senzor za 250 korun

Čínská společnost Xiaomi rozjíždí část své produkce formou crowdfundingu, kdy od zájemců získá finanční prostředky a v případě dostatečného zájmu následně zahájí výrobu. Tento postup zvolila také pro svůj nejnovější produkt nazvaný Xiaomi Lunar. Zařízení, které na první pohled vypadá jako velká tabletka, je chytrým spánkovým senzorem.

Xiaomi Lunar: chytrý spánkový senzor za 250 korun

Xiaomi Lunar: chytrý spánkový senzor za 250 korun

Senzor funguje v podstatě podobně, jako chytré hodinky nebo sledování spánku v náramku Xiaomi MiBand. Rozdíl je v tom, že zařízení nemusí být během spaní umístěné na zápěstí uživatele. Spánkový senzor detekuje pohyby během spánku a snaží se analyzovat, nakolik je váš spánek dostatečný z hlediska fyziologických potřeb. Shromážděná data získaná několika senzory jsou prostřednictvím Wi-Fi odesílána do mobilního zařízení. Vyhodnocována je nejen délka spánku, ale také jeho kvalita. Podporovány jsou operační systémy Android (4.0 a vyšší) a iOS (8.0 a vyšší).

V aplikaci lze sledovat kvalitu spánku

V aplikaci lze sledovat kvalitu spánku

Co Xiaomi Lunar nabídne?

Proč byste místo náramku či hodinek měli uvažovat o Xiaomi Lunar? Na těle zařízení se nachází tlačítko “Triple Sound”. Když ho stisknete, začne zařízení vydávat uklidňující zvuky, při kterých se vám bude lépe usínat i spát. Podle vývojářů může mít tato metoda pozitivní dopad i na uživatele, kteří mají dlouhodobé potíže se spánkem bez zjevného důvodu. Poruchy spánku jsou přitom stále častější – mnohdy jsou připisovány hektickému životnímu stylu a stresu. Kromě toho by Xiaomi Lunar měl poskytovat také “odborné poradenství” v oblasti zdravého spánku.

Na jedno nabití vydrží tři měsíce

Na jedno nabití vydrží tři měsíce

Dalším kladem je fakt, že chytrý senzor nemusí být v přímém kontaktu s uživatelem. 12 gramů vážící plastovou “pilulku” o rozměrech 44 x 14,5 milimetrů stačí umístit na, pod či do polštáře a sledování může začít. Akumulátor s kapacitou 160 mAh je nutné nabíjet jednou za tři měsíce, nabití na 100 % trvá jednu hodinu a jeho životnost je více než pět let. Přístroj nevysílá žádné záření či elektromagnetické vlny, takže se uživatelé nemusí obávat jakékoli škodlivosti způsobené blízkostí zařízení během spánku. Kromě toho je tělo vyrobeno ze speciálního plastu, který nevyvolává alergie.

Předobjednávky je možné provádět na oficiálním webu za cenu 69 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 250 korun. Předpokládané zahájení výroby je 12. ledna 2017. O případné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Xiaomi Lunar

Xiaomi Lunar

Produkty Xiaomi prodává na našem trhu Beryko.cz.

Zdroje: 3dnews.ru, bgr.in, gizmochina.com, galagram.com.

 

Komentáře

Stanislav Ošmera

6.12.2016 16:47

To je docela zajimava blbustka, pro na bude dulezite co k tomu bude za software, jestli jen cinskej s nutnosti se prihlasit ke vsem xiaomi cloudum a nebo jestli to bude mozno pouzivat nejak normalneji.
Za tu cenu a s deklarovanou vydrzi bych to rozhodne bral.

JorEL

6.12.2016 17:28

to bych rád vyzkoušel. sice mám spíše opačný problém, než, že bych nemohl usnout, ale jako “diagnostika” kvality spánku se hodí. bylo by fajn, kdyby zařízení umělo i šetrným způsobem spáče ve vhodný okamžik probudit. to bych ocenil nejvíce. Xiaomi tyhle blbůstky umí.

Pepik31

6.12.2016 17:47

JorEL: kup si Miband2, spánek změří také a probudí tě lehkou vibrací v předem nastavený čas. Doporučuji, ráno na 99% vstanu už při vibrujícím náramku a neprobudím děti a manželku budíkem.
Z ALI jsem koupil za cca 650Kč

XCrow

XCrow 1

z aplikace
7.12.2016 7:32

“Přístroj nevysílá žádné záření či elektromagnetické vlny” a “zarizeni odesila data do telefonu prostrednictvim wifi” to si nejak protireci, mila redakce:)

RSS (komentáře k článku)