Xiaomi chystá telefon za 2 tisíce, co od něj můžeme očekávat?

xiaomi ultralevny

Již nějakou dobu koluje internetem informace, že čínský dravec Xiaomi pracuje na dalším chytrém telefonu, který s nejvyšší pravděpodobností nedá nejednomu, zejména domácímu, konkurentovi spát. Tento nový smartphone v nabídce Xiaomi by měl společnosti pomoct dosáhnout stanoveného cíle – 100 milionů prodaných chytrých telefonů za rok 2015.

První snímek údajného ultralevného Xiaomi První snímek údajného ultralevného Xiaomi

Na tomto telefonu má být nejzajímavější cena odpovídající přibližně 80 $ (cca 2000 Kč bez DPH). Za tu by měl zákazník dostat zařízení se 4,7″ HD displejem, které bude poháněno čtyřjádrovým procesorem LeadCore LCI LC1860C s jádry Cortex-A7, taktovanými na frekvenci 1,6 GHz. Grafickou akceleraci má pak mít na starost čip Mali-T450, 8GB interní paměť (rozšířitelná o microSD) a operační paměť RAM s kapacitou 1 GB jsou pak v této cenové kategorii více než omluvitelné. Zajímavě zní informace hovořící o podpoře LTE, neděláme si však velké iluze, že by zahrnovala také u nás hojně využívané frekvence 800 a 900 MHz. Zadní fotoaparát by měl nabídnout, na poměry dané cenové kategorie nadstandardní, rozlišení 13 MPx a pro selfie a videohovory by mohla dostatečně posloužit 2MPx kamerka nad displejem. Většinu výše uvedených informací včetně první fotografie údajného nového telefonu od Xiaomi zveřejnil prostřednictvím sociální sítě Weibo vysoce postavený představitel největšího operátora na světě – China Mobile. Údajné technické parametry nepřímo potvrzují také informace z čínského certifikačního úřadu TENNA.

Ultralevný telefon od Xiaomi by měl být představen již 8. dubna, nechme se tedy překvapit, co si pro nás výrobce připravil tentokrát, a do jaké míry jsou všechny zmíněné informace platné.

Koupili byste si podobné zařízení od Xiaomi, pokud se skutečně dostane na trh?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)