Xiaomi bez dovolení používá překlady z Xiaomi.eu, komunitní web na protest končí

983064106_893

Čínský výrobce Xiaomi stoupá vzhůru a není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že na domácím trhu dokonce poráží společnost Samsung. Tvůrce modelu Mi4 si spousta uživatelů oblíbila, neboť telefony tohoto výrobce jsou velmi kvalitní a zároveň nabízí skvělý poměr cena/výkon. Chování společnosti, která za marketing příliš neutrácí, bylo také velmi sympatické. V poslední době se ovšem ukazuje, že ne vše je tak růžové, jak se může zdát. Dnešní zpráva je toho jasným důkazem. Na komunitním webu Xiaomi.eu se objevilo nečekané prohlášení od jednoho z majitelů webu, který upozorňuje na blížící se konec tohoto oblíbeného komunitního webu, který zpracovával jazykové překlady systému MIUI pro všechny Xiaomi (a další podporované) telefony. Důvod ukončení webu je neférové chování čínské společnosti Xiaomi, která si bez jakéhokoliv kontaktu “vypůjčila” zdroje právě těchto překladů a začala je používat pro své účely.

Xiaomi.eu

Fórum bude dostupné ještě pár dní, odkazy k souborům ke stažení budou ovšem velmi brzy smazány. Tento krok rozhodně nepotěší fanoušky této společnosti. Podle vyjádření uživatele ingbrzy z českého serveru www.miuios.cz se ovšem čeští a slovenští uživatelé nemusí obávat – CZ/SK překlad bude i nadále.

Co si myslíte o konci webu Xiaomi.eu?

Za tip moc děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou David.

zdroj: xiaomi.eu

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)