Webový Obchod Play v novém kabátku! Co přináší?

gplay_ico

Webové rozhraní softwarového repozitáře, známého u nás jako Obchod Play či Obchod Google Play, doznalo v noci na dnešek poměrně radikální změny. Google v něm sleduje své vlastní designové trendy, založené na graficky jednoduchých “kartách”, jež jsme poprvé měli možnost spatřit v Google Now. Webová aplikace se tak přiblížila tomu, nač jsme už nějaký ten týden zvyklí z klienta pro Android od verze 4.0.x.

Nový Obchod Play sází na karty Nový Obchod Play sází na karty

Hodnocení je samozřejmě naprosto subjektivní záležitostí, ale záměrem prý bylo zajistit snadnější navigaci a orientaci, jakož i osvěžit modernějším vzhledem.

Nezměnilo se nic z hlediska dostupných aplikací, které stále můžete procházet v kategoriích a z webu instalovat přímo do telefonu či tabletu. Z obdélníčků kromě poměrně velké ikony zjistíte název aplikace, jejího autora, hodnocení a cenu. Rozložení se mění podle velikosti respektive rozlišení obrazovky.

Detaily jednotlivých programů zůstaly víceméně stejné, nicméně vedle popisu, seznamu novinek v poslední verzi a hodnocení uživatelů zde nenajdete požadavky na systémová oprávnění. Ty se objeví až poté, co stisknete tlačítko Nainstalovat respektive Koupit.

Požadavky na oprávnění se dozvíte až při instalaci nebo nákupu Požadavky na oprávnění se dozvíte až při instalaci nebo nákupu

Novinky v kostce:

  • + Nový vzhled.
  • + Přidána možnost zařadit aplikaci na seznam přání.
  • + Jiným způsobem jsou zobrazeny přehledy podobných aplikací a programů od stejného autora.
  • + Větší snímky obrazovky aplikace. Snímky navíc nejsou ve formátu JPG či PNG, ale WebP.
  • – Vypadá to, že již není možné odinstalovat aplikaci skrze webové rozhraní.
  • – Patrně není možné zjistit, které aplikace jsou nainstalovány na konkrétním zařízení (seznam “Moje aplikace” se tak stal vcelku zbytečným).
  • – Výrazně bylo “ořezáno” vyhledávání.
  • – Oprávnění jsou zobrazena až při pokusu o instalaci nebo zakoupení aplikace.
  • – Chybí graf, vyjadřující počet instalací za posledních 30 dní.

Co na nový Obchod Play říkáte? Líbí se vám? Připadá vám přehlednější? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem! Stejně tak dejte vědět, najdete-li nějakou zásadní novinku, nebo pokud chybí něco z původních funkcí!

Zdroje: Android Central, Droid-Life a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (53)