TOPlist

Komentář: Honor bez Huawei? Podobnost je pořád obrovská!

Honor bez Huawei
  • Před několika lety byl Huawei na nejlepší cestě stát se největším výrobcem telefonů na světě
  • Bohužel přišly sankce ze strany USA, ze kterých se výrobce nevzpamatoval, ačkoliv vytrvale bojuje
  • Honor bez Huawei v současnosti funguje naprosto samostatně, podobnost v řadě směrů ale zůstala

Huawei před několika lety představil dnes již legendární modely Huawei P30 a Huawei P30 Pro. O pár týdnů později se ale situace změnila naprosto zásadní způsobem, přišlo embargo ze strany USA, díky kterému výrobce ztratil přístup k Obchodu Play.

O něco později přišel o svoje procesory Kirin, přesněji řečeno mu je neměl kdo vyrábět. Časem se objevila možnost používat starší procesory Qualcomm bez podpory 5G, řešení to nebylo ideální. Huawei roky masivně investoval do vývoje, nejnovější Mate 60 Pro opět 5G podporuje a ohromně se mu daří!

Ale zpátky k dceřiné společnosti Honor. Původně se zdálo, že Honor úplně zanikne, jeho další existence nedávala moc smysl. Honor bez Huawei? Nepředstavitelné. Přišla ale překvapivá zpráva, Huawei svou dceřinou společnost prodal a ta už nějakou dobu funguje samostatně. Díky tomu má přístup ke všem důležitým službám, v telefonech Honor nechybí Obchod Play a výrobce může používat nejnovější procesory. Honor Magic6 Pro ukazuje, že výrobce se nechce krčit v koutě, naopak má vysoké cíle a chce výrazně zvýšit svůj podíl na trhu.

Honor bez Huawei? Na papíře ano…

Přiznám se ale, že obří pokrok společnosti Honor mi pořád leží v hlavě. Protože jsem strávil ve společnosti Huawei několik let, nemohu si nyní nevšimnout řady podobností mezi obě výrobci, kteří dnes vystupují odděleně. Není to jen o samotných mobilních telefonech, ale o portfoliu jako takovém. Ostatně si můžeme projít hned několik věcí, které mě zaujaly. Funguje Honor bez Huawei? Nebo je přece jenom někde v pozadí nějaké větší či menší propojení?

HONOR Magic6 RSR

HONOR Magic6 RSR

Design telefonů

Pokud se podívám například na nejnovější Honor Magic6 Pro, inspirace řadou Mate od Huawei je tam z mého pohledu zřejmá. Ano, dnešní mobilní telefony jsou si navzájem dost podobné. Pokud bych ale měl zvolit jednoho výrobce, který je designově Honorům nejblíže, určitě by to byl Huawei

Vzhled a koncepce oficiálních stránek

Pokud porovnáte oficiální stránky Huawei a Honor, narazíte na celou řadu podobností a celkově jsou stránky obou výrobců vystavěny podobným způsobem. Můžeme se konkrétně mrknout na produktovou stránku Honor Magic6 Pro a Huawei P60 Pro. Nepřijdou vám ani trochu podobné?

Číslování aktualizací

k veliké změně nesáhl Honor ani v rámci číslování jednotlivých aktualizací, pořád zde máme označení C432 respektive C431 pro telefony prodávané v Evropě. Už to není EMUI, už je to MagicUI, navíc u nejnovějších vlajkových lodí konečně založené na operačním systému Android 14. Chápu, že výrobce nechce měnit věci, které se osvědčily a fungují, ale…

Notebooky

opusťme mobilní telefony, pojďme se mrknout na počítače. Výraznou podobnost najdeme u celé řady strojů. Opět uznávám – jednotlivé notebooky dnes vypadají hodně podobně bez ohledu na výrobce, portfolia obou výrobců na mě ale působí o něco bližším dojmem. Stačí se mrknout na některé kousky s úhlopříčkou displeje 14 respektive 16 palců.

Porsche Design

v kontextu předchozích bodů nepřekvapí, že po ukončení spolupráce s Huawei si značka Porsche Design vybrala pro další spolupráci Honor. První telefon Honor pod hlavičkou Porsche Design vypadá působivě, o tom žádná. Překvapením je maximálně fakt, že v oblasti hodinek dostala přednost společnost Garmin.

 

Dříve nebo později sankce pominou a Huawei bude opět plnohodnotný výrobce. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby někdy v daleké budoucnosti opět došlo ke spojení obou společností. Možná se ale pletu a Honor je skutečně naprosto nezávislým výrobcem, který zkrátka nehodlá měnit zaběhnuté postupy a procesy, jelikož prostě fungují. Minimálně v mých očích ale podobnost mezi oběma výrobci je značná a pokud fandíte konspiračním teoriím, určitě se mnou budete souhlasit…

Honor Magic6 Pro

Kde koupit:

Cena od: 30 990 Kč

A komentář na závěr – konkurence je zdravá a osobně jsem rád, že Honor na trhu je, ať už v pozadí stojí kdokoliv. Z větší nabídky primárně těží zákazníci a je fajn, když na trhu najdeme celou řadu zajímavých produktů. Tím spíše bych uvítal, kdyby se do souboje o nejlepší mobilní telefon mohla vrátit společnost Huawei. Honor bez Huawei prozatím šlape a uvidíme, co všechno dokáže nabídnout v roce 2024. Začal pěkně, Magic6 Pro zatím všude sbírá jen a pouze chválu.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nejlevněji vás nový Honor Magic6 Pro vyjde u Mobil Pohotovosti, kde po zadání kódu „HONORMAGIC6“ v košíku získáte slevu 5 000 Kč a další 2 000 Kč ušetříte ve formě bonusu. Jedině na mp.cz navíc získáte na nový HONOR záruku prodlouženou na 3 roky zcela zdarma! Více zjistíte na mp.cz/honormagic6pro.

Věříte, že se Honor úplně oddělil od Huawei?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)