Vlajkové lodě LG, Xiaomi, Oppo, Sony a Motorola budou mít Snapdragon 810

snapdragon_810_ico

Producent mobilních procesorů Qualcomm se virtuálně poplácal po zádech v pondělní tiskové zprávě, ve které prezentoval zájem výrobců o nový čip Snapdragon 810. Patrně nejúspěšnější výrobce v tomto segmentu tvrdí, že jeho procesor bude pohánět “prémiové modely” roku 2015. Zmiňuje přitom nejen zařízení, ve kterých již tento čip najdeme, ale také ty, jež se teprve připravují. Prvním telefonem se Snapdragonem 810 je LG G Flex 2 (viz aktualita Honzy Dolejše LG G Flex 2 – pružný bumerang podruhé oficiálně představen), který se již prodává na korejském trhu. V dohledné době se na pultech prodejen s tímto procesorem objeví také Xiaomi Mi Note (viz Xiaomi Mi Note (Pro) – nejvýkonnější telefon planety představen).

Zajímavější je informace o čtyřech výrobcích, kteří svá zařízení ještě nepředstavili.

  • Tím prvním má být Motorola, jejíž prezident Rick Osterloh uvedl: “Procesor Snapdragon 810 nám umožní posunout hranice ještě dál, takže můžeme pokračovat v potěšení našich zákazníků zařízeními, která jim dávají nové možnosti.”
  • Druhým výrobcem, jehož telefon nejvyšší řady bude pohánět Snapdragon 810, má být čínské Oppo.
  • Do třetice všeho dobrého i zlého je tu japonská společnost Sony, která nasadí tento procesor do své letošní vlajkové lodi Xperia Z4. Gen Tsuchikawa, senior vice president, k tomu řekl: “Jsme nadšeni novými možnostmi procesoru Snapdragon 810 a těšíme se na spolupráci s Qualcomm Technologies.”
  • Asi největším překvapením v tiskové zprávě je zmínka o společnosti Microsoft, která chystá nasazení čipu do nejvyššího modelu své řady Lumia. Juha Kokkonen, generální manažer pro správu portfolia a produktů společnosti Microsoft, pronesl: “Těšíme se na pokračování spolupráce s Qualcommem, se kterým chceme našim zákazníkům nabídnout nevídanou kombinaci výpočetního výkonu, bohaté multimediální funkce, vysoce výkonnou grafiku a bezdrátové připojení.”

Zdroje: Phone Arena, Qualcomm.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)