Unikly fotografie Sony Nexus X, nebo je to podvrh?

nexusx_ico

Na webu se objevil další z řady úniků (nebo v tomto případě možná spíše “úniků”). Tentokrát se jedná o snímky, které kdosi nahrál pod pravděpodobně falešným jménem Mutul Yeter do webového alba Picasa, je na nich telefon značky Sony, a podle označení by se mělo jednat o Nexus X. To podporuje i logo Google na zadní straně (pozor ale na jednu věc: na většině telefonů bývá nápis “with Google”), absence loga výrobce na přední straně a pravděpodobně “holý” systém Android. Na bočních hranách jsou k vidění tři kontakty pogo konektoru a microUSB port.

Není to dlouho, co unikly fotky údajného příštího Nexusu od LG, které rozhodně působí věrohodnějším dojmem. Už delší dobu ale kolují zvěsti, že by se mohlo vyrojit hned několik Nexusů od různých výrobců, dokonce se objevily i spekulace, že by mohlo vzniknout něco jako “program Nexus”, kdy by jednotliví výrobci dostávali povolení používat tuto značku na tabletech a telefonech, splňujících určité podmínky. Zatím ale ani jedna z variant nebyla oficiálně potvrzena, ať už ze strany výrobců, nebo společnosti Google. Snad se dočkáme podrobností na akci, kterou Google plánuje na 29. října.

Server Android and Me ale na základě tvrzení svého odborníka na Photoshop poukazuje na halo efekt kolem loga Google, z čehož odvozuje, že zmíněné fotky jsou podvrhem respektive fotomontáží. Stejně tak server Droid Life konstatuje: “Tyto obrázky jsou více než pravděpodobně falešné. Jak téměř okamžitě upozornili uživatelé v komentářích, na fotografiích existuje příliš mnoho nedostatků, které degradují jejich věrohodnost.”

Přesto se ptáme: kdyby takto vypadal Nexus od Sony, líbil by se vám? Pokud byste si měli vybrat mezi tímto modelem a LG Optimus Nexusem, který byste volili a proč?

Zdroje: Android and Me, XPERIA blog, AndroidSPIN, Android Soul, Droid Life a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)