Menu

Unikly fotografie Sony Nexus X, nebo je to podvrh?

Na webu se objevil další z řady úniků (nebo v tomto případě možná spíše “úniků”). Tentokrát se jedná o snímky, které kdosi nahrál pod pravděpodobně falešným jménem Mutul Yeter do webového alba Picasa, je na nich telefon značky Sony, a podle označení by se mělo jednat o Nexus X. To podporuje i logo Google na zadní straně (pozor ale na jednu věc: na většině telefonů bývá nápis “with Google”), absence loga výrobce na přední straně a pravděpodobně “holý” systém Android. Na bočních hranách jsou k vidění tři kontakty pogo konektoru a microUSB port.

Sony Nexus X. Nebo ne?

Sony Nexus X. Nebo ne?

Není to dlouho, co unikly fotky údajného příštího Nexusu od LG, které rozhodně působí věrohodnějším dojmem. Už delší dobu ale kolují zvěsti, že by se mohlo vyrojit hned několik Nexusů od různých výrobců, dokonce se objevily i spekulace, že by mohlo vzniknout něco jako “program Nexus”, kdy by jednotliví výrobci dostávali povolení používat tuto značku na tabletech a telefonech, splňujících určité podmínky. Zatím ale ani jedna z variant nebyla oficiálně potvrzena, ať už ze strany výrobců, nebo společnosti Google. Snad se dočkáme podrobností na akci, kterou Google plánuje na 29. října.

Sony Nexus X. Nebo ne?

Sony Nexus X. Nebo ne?

Server Android and Me ale na základě tvrzení svého odborníka na Photoshop poukazuje na halo efekt kolem loga Google, z čehož odvozuje, že zmíněné fotky jsou podvrhem respektive fotomontáží. Stejně tak server Droid Life konstatuje: “Tyto obrázky jsou více než pravděpodobně falešné. Jak téměř okamžitě upozornili uživatelé v komentářích, na fotografiích existuje příliš mnoho nedostatků, které degradují jejich věrohodnost.”

Přesto se ptáme: kdyby takto vypadal Nexus od Sony, líbil by se vám? Pokud byste si měli vybrat mezi tímto modelem a LG Optimus Nexusem, který byste volili a proč?

Zdroje: Android and Me, XPERIA blog, AndroidSPIN, Android Soul, Droid Life a Android Central.

 

Komentáře

Kvirda

Kvirda

16.10.2012 10:33

Lidi dost ! tohle je Sony XPERIA C660X Yuga !! doporučuji navštívít web xperia.cz !

Kvirda

Kvirda

16.10.2012 10:34

i když je matoucí to logo Google..

Roman

Roman

16.10.2012 10:37

:-) – a není to jedno? Až bude, tak bude a uvidíme, jaký fakt je.
Nechápu moc smysl dohadů, jestli něco bude takové nebo makové – Android je zajímavá platforma, která má už teď dost vlastností, které můžeme využívat a povídat o nich.

Jasně, některé lidi to může zajímat, jen chci napsat, že někteří si naopak mysleli, že to až nábožné očekávání, co z výrobců vyleze, je doménou IPhone uživatelů….

Petr

Petr

16.10.2012 10:41

“with Google” je používáno pro telefony s Androidem od jiných výrobců. Nexusy mají prostě a jednoduše “Google” (viz Galaxy Nexus, Nexus S)…sorry, ale to by jste mohli na světěandroida vědět!

Karelk

Karel Kiliánexternista 13

16.10.2012 10:47

To: Petr
Však píšu “na *většině* telefonů *bývá*”

Ondra

Ondra

16.10.2012 11:00

Příští Nexus bude od Motoroly. Je to logický krok. To vše vyplývá s představení produktů a tří vlajkových modelů. Google už má dost těch šanghajšků a jejich věčného porušování patentů. A poslední žaloba Microsoftu je plácání do vody, absolutní nesmysl, jako patent Applu na vizáž Ipadu. Jenom absolutní debil, blbec a nebo mentálně zaostalý člověk by si spletl hnusnej a nefunkční tablet galaxy tab pro starý baby nebo malý děti na hraní s propracovaným universálním Ipadem. Jediný tablet který funguje a běží na androidu je Nexus 7, to protože ho mám a ošahal jsem několik desítek konkurenčních tabletů. Nyní se budou bít Ipad mini a Nexus 7.

...No...Name...

...No...Name...

16.10.2012 11:29

@Ondra – je to to nejlepší, protože to mam já…tahle hláška mě u našich zákazníku vždy dostala :) Jinak Nexus 7 mám taky a jsem spokojen…ale osobně bych dokázal fungovat i na nějakém Ainolu, který má taky svoje plus a mínus. Ale je fakt, že tablet od Samsungu bych si asi nikdy nekoupil no :D

Kvirda

Kvirda

16.10.2012 12:09

nexus je gute :) new ipad taky :) a samsung note 10.1 taky :)

RedVirus

RedVirus

16.10.2012 12:25

Snad to nebude další nexus, tohle je hnus.

Mira

Mira

16.10.2012 15:15

Teda podle toho co jes cetl na jinych strankach tak uz je rozhodnuto ze je New Nexus posranej LG.

Predseda3D

Predseda3D

16.10.2012 16:10

Hele a nemůže to o těch nových Nexus zařízeních být trochu jinak.
Před pár měsíci proběhla zpráva, že Google jedná s výrobci o aktualizacích, že by je spravoval přímo Google.
Pak bylo info, že další Nexusy budou od více výrobců.
Nedávno zde byl posměšek od člověka z Googlu ohledně spekulací o nových Nexusech.

Co když to všechno znamená jediný, že další Nexus zařízení nebudou jako referenční Google zařízení, ale prostě zařízení od různých výrobců s aktualizacema přímo od Googlu, které budou mít v názvu Nexus. ;-)

Kvirda

Kvirda

16.10.2012 18:09

dyť nexus od LG je danej už měsíc nebo dýl ne ? že bude ale sony má mít taky svůj nexus..

Kvirda

Kvirda

16.10.2012 18:13

i motorola má mít svůj nexus ..

Mira

Mira

16.10.2012 18:47

Kazdej bude mit nexus, jen aby ten Nexus jeste za neco stal kdyz jich bude tolik, myslim pripadne aktualizace.

adsamcik

adsamcik

18.10.2012 8:07

Bylo by to docela logické kdyby bylo více Nexusů, protože Google evidentně nejde cestou Applu, jeden smartphone vládne všem… Aktualizace budou mít na starost asi stále výrobci, ale implementace bude rozhodně jednoduší, když tam nebudete mít nic vlastního

adsamcik

adsamcik

18.10.2012 8:08

Bylo by to docela logické kdyby bylo více Nexusů, protože Google evidentně nejde cestou Applu, jeden smartphone vládne všem… Aktualizace budou mít na starost asi stále výrobci, ale implementace bude rozhodně jednodušší, když tam nebudete mít nic vlastního

RSS (komentáře k článku)