Systémová aplikace E-mail se možná objeví v Obchodě Play

emai_ico

Google postupně uvolňuje do Obchodu Play některé své aplikace – například klienta elektronické pošty Gmail, systémovou klávesnici, Kalendář a další. Cílem je snaha o rychlejší aktualizaci těchto programů, která tak není podmíněna updatem celého systému, což by v konečném důsledku mělo směřovat k nižší fragmentaci. Pokud jste před rokem či dvěma chtěli mít nejnovější klávesnici a Kalendář, museli jste mít poslední verzi Androidu, zatímco dnes je možné poslední verzi stáhnout a následně průběžně aktualizovat standardní cestou z oficiálního repozitáře.

Po uvolnění a následné analýze kódu nejnovějšího Androidu do AOSP (“Android Open Source Project”) to vypadá, že jako další bude do Obchodu Play uvolněn klient elektronické pošty, známý pod názvem E-mail. Redaktor serveru Android Police David Ruddock tak soudí ze “zdánlivě malého a poněkud vágního kousku zdrojového kódu” z AOSP, podle kterého Google již testuje aplikaci ve svém interním Obchodě Play. V tomto konkrétním případě se patrně jednalo pouze o testování aktualizace programu, jejímž cílem bylo zjistit, zda proces aktualizace bude probíhat správně, pokud bude update stažen z Obchodu Play.

Systémová aplikace E-mail se možná objeví v Obchodě Play Systémová aplikace E-mail se možná objeví v Obchodě Play

V tuto chvíli nejsou známy žádné bližší informace, nicméně skutečnost, že se aplikace pro práci s elektronickou poštou skrze protokoly POP3, IMAP a Exchange server dočkala s uvedením Androidu 4.4 KitKat poměrně zásadní aktualizace uživatelského rozhraní do stylu Gmailu, je pravděpodobný zájem Googlu o její další rozšíření. Konkurence v tomto segmentu totiž překvapivě není příliš velká a dobře navržený klient elektronické pošty s moderním a přitom zavedeným rozhraním by se jistě setkal s kladným přijetím. Navíc uživatelé se staršími verzemi systému v tuto chvíli nemají žádnou možnost, jak nativní aplikaci E-mail aktualizovat.

Objeví se Systémová aplikace E-mail v Obchodě Play? Objeví se Systémová aplikace E-mail v Obchodě Play?

Server Android Headlines zmiňuje i další spekulace, podle kterých by měla být podobným způsobem uvolněna aplikace Fotoaparát, Google Experience Launcher a pravděpodobně, dříve či později, i další programy Google.

Zdroje: Android Police a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)