Menu

[update]Sony XPERIA S: ICS již v červnu

Jeden z posledních stěžejních smartphonů Sony, Xperia S, má poměrně zajímavé specifikace a když jej Sony uvedl začátkem tohoto roku, dal mu do vínku systém 2.3 Gingerbread, což byla nejen škoda, ale později se tento krok ukázal, jako ohromná chyba, která nahrála do karet konkurenci. Model, který je vlajkovou lodí Sony, se pyšní dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,5 GHz, 12MPx. fotoaparátem a také 4,3″ HD displejem, který se honosí přívlastkem nejjemnější displej v mobilním telefonu na trhu.

Majitelé Xperie S již nemusí zoufat, ICS je na cestě a dle nejnovějších informací bude první aktualizace uvolněna již začátkem června. Sony čtyřkový Android plánovalo až na konec července, takže alespoň tímto se snaží dohnat deficit, který má vůči novým konkurentům od HTC – rodina One. Na scénu ale přicházejí ještě tuzemští operátoři, kteří musí tyto oficiální ROM “vylepšit” svými aplikacemi, či jiným “užitečným” balastem. To by mohlo updaty výrazně zpomalit.

UPDATE

Sony zaktualizoval termíny updatů pro XPERII S:

Pracovník Sony XPERIA Support se v původní informaci o updatu začátkem června zmýlil a nyní na blogu SonyMobile napsal, že aktualizace budou vydány až koncem měsíce června. Někteří uživatelé si na blogu také stěžují, že jsou stále mezi těmi, kteří na své modely ARC S, NEO V či RAY updaty dosud nedostaly. Dle harmonogramu aktualizací by však pro tyto modely mělo být ICS dostupné již dávno – přelom dubna/května. Mohou tedy majitelé zmíněných modelů potvrdil či vyvrátit přítomnost oficiálního ICS?

Jen dodám, že updaty se šíří přes SW PC Companion a Sony je nastavilo takovým způsobem, aby o sobě nedávaly vědět. Sony si chce být jisto, že uživatelé chápou, co pro ně přechod na ICS může znamenat – jak z pozitivní, tak i negativní stránky.

Za informaci děkujeme čtenáři mildro.

[via AC]

 

Komentáře

Jirka

Jirka

21.5.2012 12:50

No tak nevím, podle vašich zpráv jsem měl mít ICS na Arcu S už měsíc a pořád mi PC Companion tvrdí, že mám nejaktuálnější software. Možná byste měli psát i kterej rok, ne jen měsíc :-D.

vlk

vlk

21.5.2012 13:14

Zdarec, já už ICS na Arc S mám minimálně 3 týdny a to oficiální cestou přes Companion….

MK

MK

21.5.2012 18:00

Ano, pro loňské modely už ICS je, ale novinka se stále prodává se starým 2.3. Sony se vůbec nepoučil.

Jirka

Jirka

21.5.2012 20:00

Zdarec mam xperia ray a aktualizace stale nic rad bych si to vyzkousel tak jak dlouho budu jeste cekat ?

mildro

mildro

21.5.2012 22:21

Sony aktualizoval svoju povodnu spravu. ICS bude az koncom juna.
http://talk.sonymobile.com/message/195548#195548

OK, looks like I’ve mixed things up. I’m really sorry for this.

– The rest of the 2011 Xperias will get ICS during late May/early June. Which was the timing I mixed with the Xperia S timing

– Xperia S will get it during latter part of Q2.

Macik

Macik

22.5.2012 8:52

ICS 4.0.3 mám oficiální cestou pro telefon arc S koupený v ČR již nějakou dobu. Problém mohou být telefony od operátorů, ty vždy dostanou update jako poslední. Nicméně, zas tak obrovské změny ICS nepřináší, jsou to jen drobná vylepšení a GB byl subjektivně o chlup rychlejší. GB od SE již uměl panoramatické snímky i screnshot obrazovky. To že v ICS vylepšili aplikaci telefon, která konečně vyhledává jména namačkáním čísel podle T9 na numerické klávesnici je bezva, ale celá aplikace se stane nepoužitelnou, když startuje 5 vteřin. Takže stejně jako na GB funguji za asistence Dialeru One. Ale třeba se to s příchodem 4.0.4 zlepší – na webu je již uniklá testovací verze.

Jan Adam

Jan Adam

22.5.2012 17:58

nevím, proč uvádíte jen PC Companion ? SOny přímo uvádí Update service Sony, tak si to stahněte ze stranek sonymobile´.

Pavel Graska

Pavel Graska

29.5.2012 16:14

Uz to bude temer mesic co jsem aktualizoval pritelkyni Ray, pres PC compain, taktez pred 14 dni kamarad prisel s neo V pripojil jsem to k notasu a za 20 minut nebylo co resit. A ja paradoxne s Xperii S cekam jak trol. Ale co nelituju, supr telefonek. Muj nazor je ten, ze sendvic nepatri na jednojadra a kazdy majitel to pozna az tam bude mit hodne aplikaci. Ten kdo ma dotovany telefon od operatora hold musi vydrzet, ale jak jsem psal o radek vyse a Macyk, je na rozmyslenou zda nenechat vychytany GB nez mnohem narocnejsi a ve finale ne moc novinek prinasejici sedvic, tot muj nazor…peace

Radek

Radek

22.6.2012 10:19

Ics uz mi běží oficialne na telefonu

RSS (komentáře k článku)