[update]Sony XPERIA S: ICS již v červnu

xperia_s_640x360_141032529510_640x360

Jeden z posledních stěžejních smartphonů Sony, Xperia S, má poměrně zajímavé specifikace a když jej Sony uvedl začátkem tohoto roku, dal mu do vínku systém 2.3 Gingerbread, což byla nejen škoda, ale později se tento krok ukázal, jako ohromná chyba, která nahrála do karet konkurenci. Model, který je vlajkovou lodí Sony, se pyšní dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,5 GHz, 12MPx. fotoaparátem a také 4,3″ HD displejem, který se honosí přívlastkem nejjemnější displej v mobilním telefonu na trhu.

Majitelé Xperie S již nemusí zoufat, ICS je na cestě a dle nejnovějších informací bude první aktualizace uvolněna již začátkem června. Sony čtyřkový Android plánovalo až na konec července, takže alespoň tímto se snaží dohnat deficit, který má vůči novým konkurentům od HTC – rodina One. Na scénu ale přicházejí ještě tuzemští operátoři, kteří musí tyto oficiální ROM “vylepšit” svými aplikacemi, či jiným “užitečným” balastem. To by mohlo updaty výrazně zpomalit.

UPDATE

Sony zaktualizoval termíny updatů pro XPERII S:

Pracovník Sony XPERIA Support se v původní informaci o updatu začátkem června zmýlil a nyní na blogu SonyMobile napsal, že aktualizace budou vydány až koncem měsíce června. Někteří uživatelé si na blogu také stěžují, že jsou stále mezi těmi, kteří na své modely ARC S, NEO V či RAY updaty dosud nedostaly. Dle harmonogramu aktualizací by však pro tyto modely mělo být ICS dostupné již dávno – přelom dubna/května. Mohou tedy majitelé zmíněných modelů potvrdil či vyvrátit přítomnost oficiálního ICS?

Jen dodám, že updaty se šíří přes SW PC Companion a Sony je nastavilo takovým způsobem, aby o sobě nedávaly vědět. Sony si chce být jisto, že uživatelé chápou, co pro ně přechod na ICS může znamenat – jak z pozitivní, tak i negativní stránky.

Za informaci děkujeme čtenáři mildro.

xperia_s_640x360_141032529510_640x360

[via AC]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)