Sony: “Oboustranný konektor USB-C v nejbližších zařízeních neplánujeme.”

sony-xperia-z3-compact-micro-usb-konektor-a-micro-sd-slot-1

O chystajícím se konektoru USB-C jsme vás již několikrát informovali. Tento oboustranný konektor již nalezneme například v povedeném tabletu Nokia N1, svou důvěru v něj projevil i Google, který jím vybaví nejnovější Chromebooky a mobilní telefony Nexus. Trochu jiný přístup k novému konektoru má společnost Sony. Takeshi Nitta, projektový manažer společnosti, v rozhovoru potvrdil, že v blížících se novinkách společnosti Sony se s konektorem USB-C nesetkáme. Společnost se zaměřuje spíše na tenčí konstrukci svých přístrojů, hlavně pak úpravy modulu fotoaparátu a komponent displeje. Sami jsme zvědaví, ve kterém přístroji od Sony se nového konektoru dočkáme.

Konektor USB-C – kdy jej Sony nasadí?

sony Micro-USB-typ-C

Nový konektor v kombinaci se standardem USB 3.1 nabídne kromě tradičních vyšších přenosových rychlostí a možnosti vyššího odběru jednu zásadní novinku – lze jej do přístroje zasunout dvěma způsoby, což usnadní zapojení do přístroje. Velmi důležitým faktem je maximální odběr 100 Wattů, který by měl stačit i notebookům. Za několik let bychom tedy mohli tento standard používat nejen v mobilních telefonech, ale i v tabletech a noteboocích. Výhodou je také širší podpora videovýstupů.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)