Sony chystá velký update: dovolí přesun všech aplikací na kartu

sony_xperia_beta_ico

Sony sice v oblasti mobilních telefonů nepatří k těm nejprodávanějším, přesto má tato značka poměrně oddané zástupy fanoušků a zastánců. S Androidem 6.0 Marshmallow firma nabídla možnost zapojit se do veřejného beta programu “Xperia Beta Program.” Pokračuje v něm i po oficiálním vydání této zatím poslední stabilní verze mobilního operačního systému.

Xperia Blog uvádí, že japonský výrobce vydá aktualizovanou verzi Androidu 6.0 s číslem 23.5.A.1.203, která bude obsahovat více než impozantní čtyři stovky oprav a vylepšení. Jednou z novinek má být schopnost přesunout všechny aplikace na paměťovou kartu. Opravena bude například chyba v možnosti “típání” hovorů ze skrytých a neznámých čísel na základě seznamu kontaktů. Vyřešeny by měly být také problémy s kalendářovou aplikací, která v některých situacích padá.

Beta verzi dostane například Sony Xperia Z3 Beta verzi dostane například Sony Xperia Z3

Beta verze pro Sony Xperia Z2/Z3/Z3 Compact

Beta verze bude určena pro telefony Sony Xperia Z2 (D6503), Xperia Z3 (D6603) a jejího menšího sourozence Z3 Compact (D5803). K dispozici by měla být již tento týden.

Není pochyb o tom, že Japonci berou svou uživatelskou základnu vážně, neboť jako jedna z mála firem nabízejí zákazníkům možnost podílet se na testování nejnovějších verzí operačního systému.

Zdroje: androidauthority.com, xperiablog.net, sonystory.ru, gsmarena.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)