Sony oznámilo dostupnost tabletu Xperia Z

xperia z tab

V rámci kongresu Mobile World Congress dnes společnost Sony Mobile oznámila, že Xperia Tablet Z – nejtenčí 10“ tablet bude uveden na celosvětový trh ve druhém kalendářním čtvrtletí 2013.

xperia z tab

Prémiové provedení tabletu

Xperia Tablet Z je v současné době jeden z nejkvalitnějších, vysoce výkonných 10,1″ tabletů s operačním systémem Android. Tablet je vyrobený z vysoce kvalitních materiálů v provedení OmniBalance, jaké sdílí se svým telefonním sourozencem. Xperia Tablet Z je mimoto velmi tenký a lehký s tloušťkou pouhých 6,9 mm a hmotností 495 g. Tablet se bude dodávat v černé a bílé barvě a ve variantách s technologií LTE a WiFi. Jde o první tablet poháněný superrychlým čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 Pro od Qualcommu. Navíc je tablet vyroben v provedení s nejvyšší úrovní ochrany proti vniknutí vody (IP55 a IP57), jakou kdy zařízení kategorie tablet mělo, díky níž je imunní vůči náhodnému polití nebo postříkání.

 Hardwarové specifikace

  • 10,1″ WUXGA 1920 × 1200px displej
  • Snapdragon S4, quad-core, 1,5 GHz
  • 2GB RAM
  • 6,9mm tloušťka, váha 495 g
  • Voděodolný
  • NFC, microSD
  • 6000mAh baterie
  • dostupný v bílé a černé variantě

Sony Xperia Tablet Z Benchmark

Sony Xperia Tablet Z Benchmark

Vestavěné technologie Sony

Xperia Tablet Z nabídne HD WUXGA Display s úhlopříčkou 10,1″, využívající technologii Mobile BRAVIA Engine 2, nabízí zdokonalenou reprodukci barev a zaručuje tak zážitek srovnatelný se sledováním televize. Tablet využívá i odborných znalostí a zkušeností společnosti Sony v oblasti fotoaparátů a je vybaven zadním fotoaparátem s rozlišením snímače 8 Mpx a technologií „Exmor R for mobile“ a předním HD fotoaparátem s rozlišením 2 Mpx. Technologie společnosti Sony pro reprodukci zvuku S-Force Front Surround 3D zaručí slušný audio výkon, umocněný režimem reprodukce Clear Audio+ a inovativním uplatněním dvou vestavěných reproduktorů se čtyřmi „reproduktorovými komorami“ v levém a pravém rohu, které zaručují vynikající zvuk bez ohledu na to, v jaké poloze se tablet právě drží. Xperia Tablet Z je také vybaven režimem Battery STAMINA, tedy jedinečnou technologií společnosti Sony určenou ke správě spotřeby elektrické energie, která je schopná výrazně prodloužit pohotovostní výdrž zařízení. Varianta tabletu s technologií WiFi navíc nabízí úložný prostor o velikosti až 64 GB a možnost použít paměťovou kartu formátu SD.

Snadné připojení na jeden dotek

Xperia Tablet Z poskytuje více možností připojení než jakékoliv jiné zařízení v této kategorii. Nabízí funkci NFC One-Touch společnosti Sony, která uživatelům umožňuje přenášet zvolený obsah bez nejmenších problémů z HD tabletu do televizoru, z tabletu do reproduktorů, či z telefonu do tabletu prostým vzájemným dotykem obou zařízení. Funkce One-Touch tvoří klíčovou součást výbavy zařízení společnosti Sony uváděných na trh v tomto roce, přičemž žádný jiný výrobce spotřební elektroniky v současnosti nenabízí srovnatelný počet zařízení vybavených technologií NFC (Near Field Communication). Univerzální funkce infračerveného dálkového ovladače umožňuje uživatelům tabletu ovládat televizor a další zařízení z dílny Sony – ale i od jiných výrobců – přímo prostřednictvím tabletu, což jej staví do ústřední pozice v domácnosti. TV Sideview je nová aplikace, která uživatelům přináší zcela nový způsob využití televize.

xperia-z-tablet_00011

Multimediální aplikace Sony

Charakteristické multimediální aplikace společnosti Sony – “WALKMAN“, Movies a Album – umožňují uživatelům vychutnávat si, ovládat a sledovat multimediální obsah v neomezené míře bez ohledu na právě používané zařízení. Součást využívání těchto aplikací tvoří i ekosystém sítě Sony Entertainment Network, který prostřednictvím služby Music Unlimited zahrnuje přístup k 18 milionům skladeb i propojení se sociální sítí Facebook, zatímco služba Video Unlimited umožňuje přístup k více než 100 000 filmů a televizních seriálů.

xperia-z-tablet_00003

Příslušenství pro Xperia Tablet Z

Xperia Tablet Z bude na trh uveden společně s řadou příslušenství, včetně stojánku, ochrany displeje a koženého pouzdra v černé, bílé a červené barvě. Tyto doplňky budou k dispozici v prodejnách Sony nebo u registrovaných obchodníků.

Xperia Tablet Z bude na trh uveden s operačním systémem Android 4.1 (Jelly Bean), který bude možné aktualizovat na verzi 4.2 po vydání poslední verze uživatelského rozhraní Android.

Klíčové vlastnosti zařízení Xperia Tablet Z

– 10,1″ HD WUXGA Display s  rozlišením 1920 × 1200 bodů a technologií Mobile BRAVIA Engine 2
– S-Force Front Surround 3D
– Nejtenčí tělo na světě s tloušťkou 6,9 mm a hmotností jen 495 g – pro 10,1″ voděodolný tablet
– Ochrana proti vnikání prachu a vody (IP55 a IP57) s displejem krytým vysoce odolným sklem
– Asynchronní čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s frekvencí 1,5 GHz, a 2 GB operační paměti
– Možnost připojení jedním dotekem pomocí technologie Near Field Communication (NFC)
– Jedinečný design OmniBalance s jemně zaoblenými hranami a hladkými lesklými povrchy
– Zadní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a technologiemi „Exmor R for mobile“ a Superior Auto, plus přední HD fotoaparát s rozlišením 2 Mpx
– Režim snížení spotřeby Battery STAMINA, který dále zlepšuje výdrž v pohotovostním stavu.

 

Kompletní fotogalerie:

xperia-z-tablet_00015
Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)