Sony Honami – vlajková loď s 20MPx fotoaparátem přijde před koncem roku

Sony Honami 2

Není to sice dlouho, co společnost Sony představila dosavadní vlajkovou loď, model Xperia Z, a již se pomalu začínáme připravovat na další nejvýkonnější model japonského výrobce. Nový přístroj dostal kódové označení Honami a svými parametry se postaví do čela nejlepších smartphonů letošního roku. Již dříve jsme vás informovali, že chystaný model dostane nejvýkonnější řešení od společnosti Qualcomm, čtyřjádrový Snapdragon 800 na frekvenci 2,3 GHz, 2GB RAM paměť a baterii s velikostí 2700 nebo 3000 mAh. Stejně tak Sony ohlásilo příchod nových fotomobilů – Honami bude prvním z nich a nabídne 20MPx snímač. Zdá se vám to moc?

Jeden z konceptů pro Sony Honami - spíše se ale jedná o dílo nějakého fanouška Jeden z konceptů pro Sony Honami – spíše se ale jedná o dílo nějakého fanouška

Fotografie s tak velkým rozlišení samozřejmě takový smysl nemá, Sony však údajně chystá podobnou technologii jako je Nokia PureView a jednotlivé pixely dokáže fotoaparát sdružovat do tzv. superpixelů, což by mělo přinést kvalitnější fotografie i při horších světelných podmínkách. O něco podobného se už pokoušelo HTC se svými Ultrapixely, kde narostla fyzická velikost pixelů – tato technologie však příliš nepřesvědčila, zatímco PureView ano.

Přístroj by měl dorazit v průběhu září nebo října. V tento čas se odehrává akce IFA v Berlíně (6. – 11. září) – Sony by si mohlo připravit vydání svého přístroje na tuto akci. To se snad brzy dozvíme.

zdroj: androidheadlines.com

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)