Sony Honami: Horší fotoaparát, než jsme čekali?

sony-logo

O chystaném přístroji s kódovým označením Honami vás v posledních informujeme skutečně často a dá se říci, že téměř každý den o něm vyjde nějaká nová zmínka. Tento nový skvost od Sony, který by měl sesadit Xperii Z z pomyslného trůnu nejlepších telefonů tohoto výrobce, se podle uniklých specifikací pochlubí brutálním výkonem a hlavně také skvělým fotoaparátem. Sony láká na skvělé papírové údaje – rozlišení 20 MPx, senzor s velikostí 2/3″, clona F/2.0 s 5mm ohniskem a maximální rozlišení 5248 x 3936 pixelů. To jsou na mobilní telefon skutečně skvělé parametry. Jenže. Podle nejnovějších zpráv se zdá, že to s fotoaparátem nemusí být tak slavné, jak se poprvé zdálo. Velikost senzoru, která výrazně ovlivňuje výslednou kvalitu fotografií, se podle posledních drbů snížila na 1/2,3″. Co to znamená v praxi? Že senzor dokáže absorbovat méně světla, fotografie nemusí být tedy tak kvalitní a hlavně pak zhoršené světelné podmínky dají fotoaparátu zabrat.

sony_honami_leak_2

Kromě zmíněného fotoaparátu přijde Sony Honami s 5″ Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM pamětí a 32GB vnitřním úložištěm. Tyto specifikace by jej rázem katapultovaly na pomyslný trůn mobilního trhu. Tedy podle toho, co představí Samsung.

Specifikace

  • displej: 5″ s Full HD rozlišením
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 800 s frekvencí 2,3 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 32GB vnitřní úložiště s MicroSD
  • fotoaparát: 20MPx zadní, 2,2MPx přední
  • baterie: 3000 mAh
  • OS: Android 4.2.2

Očekává se, že Sony Honami bude odtajněno 4. září na veletrhu IFA 2013 v Berlíně. Ve stejnou dobu by měl Samsung představit také mobilní přístroj Samsung Galaxy Note 3. Tuto událost budeme tedy pečlivě sledovat, neboť se na svět dostanou hned dvě nová zařízení, která zamíchají trhem.

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)