Pracuje Sony na 4,6″ telefonu s Full HD rozlišením, 3 GB RAM a osmijádrem?

kompaktní Xperia

Pokud v současnosti chcete opravdu špičkově vybavený telefon s Androidem a displejem menším než 5″, nemáte moc na výběr. Prakticky jedinou společností, pod jejíž křídla můžete zamířit, je Sony, které má v nabídce povedenou Xperii Z3 Compact, respektive jejího, stále ještě prodávaného, předchůdce v podobě Xperie Z1 Compact. V databázi známých benchmarků GFXBench a Geekbench se ovšem nově objevilo zařízení, které naznačuje, že právě tento japonský výrobce pak údajně pracuje na dalším kompaktním telefonu s nekompromisní výbavou.

Kódové označení tohoto telefonu je Sony E5663 a nabídnout by měl například 4,6″ Full HD displej, zmíněná kombinace rozlišení a malé úhlopříčky by pak znamenala vynikající jemnost 479 ppi (pixelů na palec). Data z benchmarků však prozrazují, že vedle ultrajemného displeje by toto potenciální nové zařízení mělo zaujmout také výkonným osmijádrovým procesorem. Kdo by však očekával nějaké řešení od společnosti Qualcomm či dokonce Snapdragon 810, bude možná trochu zklamán, Sony E5663 v sobě totiž ukrývá MediaTek MT6795. I tento 64bitový procesor od MediaTeku by však měl poskytnout více než dostatek výkonu díky svým osmi jádrům Cortex-A53 taktovaným na 1,9 GHz. Mimochodem, samotný MediaTek se u tohoto chipsetu chlubí schopností pořizovat Full HD video o snímkovací frekvenci až 480 FPS. O to, aby uživatel nebyl po stránce výkonu ničím limitován, se postarají 3 GB operační paměti RAM. Další údaje z benchmarků pak hovoří o 16GB interním úložišti, 20,7MPx hlavním fotoaparátu a 13MPx přední kamerce. V současnosti o tomto telefonu více informací nemáme. Uživatelům prahnoucím po podobně vybaveném kompaktním telefonu tak nezbývá než čekat, zda se této novinky skutečně dočkáme, nebo sáhnout po již prodávané Xperii Z3 Compact.

Jak by se vám takovýto telefon od Sony líbil? Schází vám na trhu více podobně vybavených telefonů s úhlopříčkou pod 5″?

 

Zdroj: PhoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)