Menu

Siri vs. Google Search (Jelly Bean) – souboj virtuálních asistentů

O tom, že je společnost Apple v mnoha směrech inovátor, není potřeba polemizovat. S příchodem přístroje iPhone 4S přišla do telefonů i nová virtuální asistentka s názvem Siri, která je připravena plnit Vaše úkoly a otázky zadané pomocí hlasu. Tato funkce způsobila v počátcích velký rozruch a nadšení, to však začalo postupně ochabovat. Zvrat přišel v momentě, kdy Samsung představil Galaxy S III a v něm podobnou funkci S-Voice. Přímo se vybízelo srovnání těchto dvou funkcí a virtuální asistentky si znovu upotaly svou pozornost. Na Google I/O představil tvůrce Androidu nový systém Jelly Bean, který se dočkal vylepšení Google Search a může se pustit do souboje s konkurenčními virtuálními pomocníky. A jak souboj Siri vs. Google Search dopadl?

Jak můžete vidět, Google skutečně na svém nástroji zapracoval a v úkolech ve videu si počínal lépe než konkurence. Google Search je rychlejší, lépe si poradí například s vyhledáváním obrázků a i virtuální hlas asistenta působí lidštěji. Nutno poznamenat, že ačkoliv Google Search rozpozná češtinu, takto složité otázky a příkazy zvládá pouze v (americké) angličtině. Nelze jednoznačně říci, zda je lepší Google Search nebo Siri, je však zde vidět, že vyhledávání v Jelly Bean už je rovnocenným konkurentem.

 

 

Komentáře

Pascal

Pascal

29.6.2012 20:12

Povazujem tieto hlasove sluzby za nezmysel, aspon pre anglicky nehovoriace krajiny, ale aj celkovo,

ale ta z googlu ma celkom prijemny hlas :D, a siri je dost blba, furt sa pyta ci naozaj ci si je isty, jak windows 10x sa opyta ci naozaj ste si isty.

v JB sa stym nes*re capne tam obrasky a hotovo.

awe_cz

awe_cz

30.6.2012 0:07

Nemysl? Ne, genialni vec pro lidi, co travi hodne casu v aute.

William

William

30.6.2012 9:22

tohle srovnani se mi libi, asi to zatim neni pro me a ani pro CR, verim vsak googlu ze na cestine zapracuje a ze mu CR neni u pr*
nenasel nekdo vtipne otazky? rad bych videl i srovnani kde google bude pozadu (pokud to ovsem lze :-) )

Matous

Matous

30.6.2012 11:06

Rychlost je pěkná a hlasové ovládání Googlu doznalo evidentně masivního zlepšení. Ve videu se ale objevila jedna věc, přes kterou recenzent jen tak nedbale přeskočil a která je podle mě zásadní:

Když používám hlasového asistenta na nastavení upozornění, tak chci použít *hlasového asistenta*, ne aby se mi otevřela obrazovka plná checkboxů a roletek, kde musím rukou na displeji naťukat, kdy chci věc připomenout.

Jak již bylo řečeno výše: hlasoví asistenti nejsou ani tak pro lidi, co by na telefon mluvili na židli v kanceláři. Ale například v autě je to geniální věc a právě tam chci ale hlasem nastavit všechno.

Že mi Siri ukáže baseballovou statistiku a půl vteřiny později přežiju. Že s Googlem musím zastavit u kraje silnice, abych naťukal alarm, už je podle mě horší.

Google jednoznačně zaslouží pochvalu – systém už vypadá solidně a použitelně. Ale to vítězství nad Siri bych ještě neviděl tak jednoznačně jako recenzent ještě čerstvě nadšený ze svého nového telefonu, který mu Google na konferenci zadarmo vtiskl do ruky.

ic

ic

30.6.2012 18:00

Tak jsem teď pod vlivem tohoto článku zkusil alespoň hlasovou klávesnicí (nebo jak se to nazývá), co je teď v systému (4.0.4)… zkusil jsem jí poprvé za rok a půl, co používám operační systém android (více zařízení). I tuto zprávu jsem diktoval, ale pak mě to přestalo bavit… je to hrozně zdlouhavé, potřebuje to internet a nezná to příliš slov.
Hlavně, že na pár let mám od toho zase pokoj. Tohle je prostě hračička, ale jinak se to na nic nehodí… asistent pak bude ještě zbytečnější.

ShaWn

ShaWn

30.6.2012 20:04

Ode dneška je na Play Store moje aplikace Antelli (https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.shawn.antelli). Řekl bych první česká asistentka pro Android ;-)

RSS (komentáře k článku)