Ohebný telefon, který se zároveň vysunuje? Samsung chystá zajímavé zařízení

samsung patent zajimave zarizeni ohebny telefon

Čínští výrobci začali vydávat telefony bez výřezu. A to takovým způsobem, že selfie kameru a senzory schovávají do vysunovacího mechanismu. Pak zde máme společnosti, které pracují na ohebných telefonech. Samsung je jednou z těchto společnosti. Brzy by ale korejská společnost mohla přinést zajímavé zařízení, které tyto dvě nové technologie zkombinuje dohromady, jak informuje LetsGoDigital.

Nový patent společnosti Samsung ukazuje zajímavé zařízení, které se ohýbá i vysunuje

Z přední strany vypadá jako klasický, i když trochu protáhly telefon. Dokonce se na patentu ukazuje i hardwarové domovské tlačítko, kterého se Samsung před několika lety zbavil. Stejně jako například Xiaomi Mi Mix 3, i tento Samsung telefon by se podle patentu měl vysunovat. Zajímavé je také to, že by měl mít malý displej vedle fotoaparátu, který by se mohl používat k zobrazení informací jako je čas, datum a notifikace.

samsung patent zajimave zarizeni

Uprostřed se bude dát telefon ohnout a právě v ohnutém stavu se má využít malý informační displej. Dalším plusem je to, že v zavřeném stavu se bude lépe chránit hlavní displej. Samozřejmě se jedná stále jen o patent a ve výsledku se finálního zařízení vůbec nemusíme dočkat. Ohebné telefony jsou ale stále na začátku, takže koncepty a experimenty mají nyní mnohem větší šanci na uskutečnění, než se trh ustálí.

Líbil by se vám takový ohebný telefon od Samsungu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)