Samsung se připojí k ostatním: Brzy začne dělat telefony s výřezem

vyrez samsung telefony displeje

Včera Samsung na své konferenci pro vývojáře odhalil nejen ohebný telefon. Dostalo se i na jiné zajímavé informace. Například jsme se dozvěděli, že končí doba bez výřezů. Korejská společnost chystá rovnou tři nové designy, které již mají výřez v displeji.

Chystané Samsung telefony budou mít výřez. Společnost připravuje tři různé typy výřezů

Společnost Samsung byla posledním velkým výrobcem, který ve svých telefonech nevyužíval výřez. Brzy se to však má změnit. Od příštího roku 2019 uvidíme rovnou tři různé typy výřezů u Samsung telefonů.

samsung nove typy displeju vyrez

 

Důvodem je zvýšení poměru displeje k tělu telefonu. V překladu i Samsung chce mít co nejmenší rámečky kolem displeje. S momentálními technologiemi již narazili na strop a bez výřezů nedokážou nabídnout větší displej ve stejně velkém těle. Chystají se tak tři řady nových displejů s názvem Infinity U,V a O.

  • Inifnity U: V podstatě se jedná o typ displeje, který využívá výřez jako jsme poprvé mohli vidět u Essential Phone. Je hodně miniaturní a využívá se pro selfie kameru
  • Inifnity V: Půjde o displej s podobným výřezem, akorát s hranami namísto zaoblení jako uvidíme u Inifinity U.
  • Infinity O: Jedná se o kompletní výřez, neboli spíše díru v displeji, což je něco, o čem se spekulovalo již dříve.

 

Samozřejmě i Samsung by nejradši měl telefony bez výřezu. Oznámil proto i do budoucnosti displej s názvem New Infitnity, který nemá žádné rámečky ani výřez. Jedná se ale pouze o koncept. Nejsou k dispozici ještě potřebné technologie, které by dokázaly takový typ displeje tvořit ve velkém a za málo peněz. Samsung se údajně poohlíží také po vysunovacím mechanismu.

Očekává se, že nový design s výřezem uvidíme již na jaře při představení Galaxy S10. Korejská společnosti vždy své telefony mění po designové stránce každé dva roky. Po téměř identickém Galaxy S8 a Galaxy S9, se tak v nadcházejícím roce očekává velká designová změna.

Vadí vám, že Samsung přejde také na výřez v displeji?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)