Samsung patentoval kruhové hodinky – podobají se Moto 360

samsung-smartwatch-circular-screen_0

Pro společnost Samsung není výroba chytrých hodinek a nositelné elektroniky nic nového – na trhu od nich už máme Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo a Gear Fit. Ani jedny z nich se však klasickým měřičům času moc nepodobají, což často odradí zákazníky od koupě. (Ať už proto, že je zařízení moc hřmotné nebo se jim nelíbí „hranatý“ design.) To je výrobcům samozřejmě jasné a možná právě proto se Samsung rozhodl patentovat kruhové hodinky. Na první (a nejspíš i druhý) pohled jsou více než podobné Moto 360, které se momentálně těší enormní popularitě. Samsung se ale brání, hodinky mají prý několik podstatných rozdílů.

chytré_hodinky

 

Čím se hodinky liší od Moto 360?

Tak především by jejich chytré hodinky měly být bezdotykové – reagovat mají na gesta rukou, která rozpoznají díky akcelerometru a na hlasové pokyny. Samsung vidí potenciál ve flexibilitě, hlavní kruhová část hodinek se dá odejmout a umístit například jako náhrdelník, klíčenka nebo jen tak šoupnout do kapsy. Další změnou je umístění fotoaparátu, který je na obrázcích níže. Společnost uvádí, že se tak dají pohodlněji pořizovat snímky, aniž by si člověk vykloubil zápěstí.

chytré_hodinky

To, že si společnost nechala koncept patentovat samozřejmě neznamená, že ho doopravdy uskuteční a uvede na trh. I když jak jsme se přesvědčili u Moto 360, tudy cesta vede, takže by to pro Samsung byla dobrá příležitost.

Jak se vám zamlouvá nový koncept od Samsungu?

Zdroje: androidauthority, androidandme, mojandroid.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)