Samsung možná vyřešil problém dnešních baterií, přinese dvojnásobnou kapacitu

Samsung-Galaxy-S5-Video-Rumor-Roundup-006

Společnost Samsung je mnohými považována za výrobce, který často kopíruje svou konkurenci a nepřináší na trh mnoho inovačních řešení. Pokud by se ale nynější výzkum společnosti Samsung přenesl do sériové výroby, důležitou inovaci bychom Samsungu upřít nemohli. Tým vědců totiž podle všeho přišel na způsob, jak téměř zdvojnásobit kapacitu dnešních baterií při zachování velikosti. Klíčem k úspěchu je materiál zvaný grafen, který pokrývá povrch katod baterie. Tato technologie není úplně nová, neboť se podobných výsledků (1,5 – 1,8násobný nárůst kapacity) dalo dosáhnout i dříve, problémem byla ale nízká životnost baterií. Samsung údajně i tento problém vyřešil díky vícevrstvému návrhu.

Samsung vyvíjí novu technologii baterií

samsung baterie

Horší zprávou zůstává fakt, že nasazení do našich smartphonů ještě nějaký čas potrvá. Samsung odhaduje, že bychom se těchto baterií mohli dočkat za 2 – 3 roky, což je poměrně dlouhá doba. I tak jsme zvědavi, zda se tato technologie prosadí.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)