Samsung: Vyřeší ohebné baterie problém rychle se vybíjejících wearables?

samsung baterie band stripe

Baterie je zejména v poslední době stále důležitějším parametrem chytrého zařízení. Výkonnost jde rapidně nahoru, displeje se zvětšují a smart pomocníky používáme s čím dál větší chutí neustále po dobu celého dne. Pryč jsou doby, kdy starou Nokii stačilo nabít, a bylo na týden vystaráno. Neustálé optimalizace softwaru a zvyšování kapacity baterií je u smartphonů běžnou záležitostí, potíže však mají wearables všeho druhu, zejména pak chytré hodinky. Problém se jal řešit Samsung – a zdá se, že úspěšně.

Wearables a problém nedostačujících baterií

Je to část zařízení, která sice na první pohled neupoutá jako design, přesto je jednou z nejdůležitějších prvků. Bez kvalitní baterie jsou nám všechny ostatní specifikace k ničemu – ostatně, jejich využití je při vybitém smartphonu nebo hodinkách značně omezeno.

samsung smartwatches baterie ohebnéS výdrží, která většinou při nepřekročí ani půlden, natož pak celých 24 hodin, zápasí zejména chytré hodinky s dotykovými displeji. Prostor pro baterii je totiž kvůli designu značně omezen, o čemž ví své i Samsung. Na pole novodobých chytrých hodinek vstoupila firma jako jedna z prvních v roce 2013 a od té doby vydala už šest různých modelů. Pravděpodobně i to ji donutilo se zamyslet nad možnostmi využití tak malého prostoru pro co nejmenší baterii – a řešení našla.

Samsung – baterie nové generace

Samsung se pochlubil s revoluční baterií, která má tloušťku úctyhodných 0,3 mm a její rozsah využití se neomezuje jen na chytré hodinky. Model baterie s názvem Stripe by mohl nalézt své uplatnění třeba v řetízcích, čelenkách nebo ostatních doplňcích, které byly prostorem pro baterii dosud značně limitované. Samsung se podílel na všech aspektech výroby, můžeme proto očekávat, že implementování do nových zařízení se dočkáme už v brzké době.

samsung stripe band baterie

S jednou baterií se však Samsung nespokojil a představil na veletrhu InterBattery 2015 hned dvě. Největší zbraní druhé baterky s názvem Band je vysoká pružnost a ohebnost, která dovoluje vměstnat zdroj energie i do pásku od hodinek.

Celková kapacita baterie smartwatch nejen od Samsungu by se tak mohla zvýšit minimálně o 50 %. Pro demonstraci nesmírné pružnosti a spolehlivosti byla baterie Band ohnuta ve tvaru lidského zápěstí a po sléze vrácena zpět do vodorovné polohy celkem 50 000krát – a obstála na výbornou. Přesně takového pokroku bylo třeba, aby se wearables mohly hnout z místa a ustoupilo se od nepříjemných kompromisů mezi zdrojem energie a celkovým designem.

samsung baterie stripe band ohebné

Obstojí nové baterie v reálném světě?

Zatím není známo, které zařízení si bude jako první navýšené kapacity v podobě pásku užívat – nemůžeme se však dočkat, až uvidíme baterie nové generace v akci. Ačkoli je těžké předpovědět, jak si ve finále ohebné zdroje energie budou počínat, je to bezesporu krok správným směrem.

Zdroj: BussinesWire

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)