Některé Nexusy 6P trápí po aktualizaci na Android 7.0 samovolné vypínání

nexus-6p-samovolne-vypinani_ico

Nexus 6P byl jedním z prvních chytrých telefonů, který dostal aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Pro většinu majitelů loňské vlajkové lodě této řady to byl nesporně pozitivní krok. Na některých zařízeních se však hned na začátku aktualizací objevily potíže s příliš rychlým vybíjením baterie, jež však byly Googlem rychle opraveny. Nyní se však objevuje další problém – podle několika uživatelů diskuzního serveru Reddit trápí Nexusy 6P po updatu samovolné vypínání. Projevuje se tak, že se zařízení v nahodilém okamžiku vypne a nelze ho znovu zapnout. Pomáhá prý až “resetování” připojením do nabíječky.

Uvedený stav nastává po pořízení několika snímků aplikací Fotoaparát. Na následujícím videu jeden z dotčených uživatelů ukazuje verzi systému a indikovaný stav baterie 55 %. Poté spustí aplikaci Fotoaparát a pořídí tři fotky. Nexus 6P se následně bez jakéhokoli varování vypne a nijak nereaguje na stisk tlačítka pro zapnutí. Nefunguje ani dlouhý stisk tohoto tlačítka. K poslušnosti Nexus přiměje až připojení nabíječky, kdy po zobrazení obrázku baterie začne tlačítko pro zapnutí fungovat.

Nexus 6P Battery Failure

Nexus 6P Battery Failure

Samovolné vypínání Nexusů 6P zatím bez řešení

Podle některých majitelů tento problém zcela zmizí po kompletním resetu všech oprávnění aplikací. Na straně druhé však část uživatelů tvrdí, že nepomáhá nic, a dokonce ani obnova systému do továrního nastavení. Dle dalších informací se se stejnými potížemi potýká také Nexus 6 s Androidem 7.0 Nougat. Jedním z možných vysvětlení je zvýšená spotřeba elektrické energie aplikací. Je pravděpodobné, že se jedná o problém softwaru, který se však nevyskytuje na všech zařízeních Nexus 6P. Část uživatelů pak hlásí, že k samovolnému vypnutí dochází nejčastěji při poklesu stavu baterie pod 25 %.

Samovolné vypínání Nexusů 6P zatím bez řešení Samovolné vypínání Nexusů 6P zatím bez řešení

Uživatelé již chybu ohlásili na stránkách podpory Google, takže vyhledávací gigant by o ní měl vědět, nicméně zatím se nijak nevyjádřil. Nyní je otázkou, jak dlouho potrvá, než vydá nějakou opravu. Jednou z možností tak je návrat k předchozí verzi systému Android 6.0.1 Marshmallow, na které se tento problém neobjevuje, případně přechod na testovací vývojářské sestavení Androidu 7.1. U druhého způsobu už ale část uživatelů zaznamenala tytéž potíže.

Máte Nexus 6P s Androidem 7.0 Nougat? Zaznamenali jste samovolné vypínání, nebo jiné problémy? Podělte se o zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: news.softpedia.com, reddit.com, androidauthority.com, phandroid.com, 4pda.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)