Projekt Ara si Google nechává: Jakou část Motoroly Lenovo dostane?

ara

Před dvěma dny oznámily společnosti Google a Lenovo asi nejpřekvapivější akvizici posledních měsíců. Google se totiž zbavil společnosti Motorola, kterou koupil teprve před dvěma lety. O obchodu jsme vás již informovali zde. Co však tento obchod reálně přinese zúčastněným společnostem? Podle aktuálních informací to vypadá, že Lenovo a Google si Motorolu v podstatě rozdělí na dvě poloviny.

google_logo5

lenovo-logo

Společnost Google si nechá veškeré duševní vlastnictví. Jedná se tedy o veškeré dosud získané patenty Motoroly, divizi R&D, která má na starost výzkum a vývoj a v neposlední řadě také o různé speciální projekty, mezi které patří i velmi očekávaný projekt Ara, díky kterému bychom se už brzy mohli dočkat možnosti sestavení vlastního mobilního telefonu na míru. Více o projektu Ara si můžete přečíst v článku Budeme si moct sestavit vlastní smartphone? Motorola oznamuje projekt Ara.

ara

ara1

Společnost Lenovo se stane vlastníkem hmotné části Motorola, a to včetně názvu a loga společnosti. Na jednu stranu Lenovo nezíská patenty Motoroly, které může ale dle dohody s Googlem v budoucnu využívat na základě licence, na druhou stranu ale získá významného hráče na mobilním trhu, hlavně v USA, vyrábějícího výkonný hardware spolu se silným týmem pracovníků Motoroly. Díky tomuto obchodu si Lenovo vyšláplo na nejzavedenější výrobce telefonů, tak uvidíme, s jakým úspěchem se s trhem popere.

Informace o tom, že projekt Ara zůstává pod křídly Google je také výbornou zprávou a doufejme, že se skládacího telefonu dočkáme velmi brzy.

zdroj: AndroidCommunity

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)