Menu

Nokia vybočila z trhu smartphonů, pustí se do virtuální reality

Finská společnost v současné době trochu přešlapuje na místě, alespoň to tak navenek vypadá. Zprávy o tom, že se objeví smartphony s Androidem od Nokie, se často liší a stále na takový přístroj pouze čekáme. Vypadá to ale, že finská společnost nelení a vyvíjí i jiné velmi zajímavé technologie. Virtuální realita je mladé odvětví, které se ale velmi rychle vyvíjí. Nokia chce přispět i svou troškou do mlýna a poodhalila projekt Nokia OZO, který představuje “prostorovou kameru” určenou profesionálům. Nokia OZO je vybavena 8 obrazovými snímači a 8 mikrofony, které dokážou zachytit 360° prostor.

Nokia OZO VR

Nokia OZO nepředstavuje pouze hardware, ale finská společnost pracuje i na softwaru, který by měl tvorbu prostorových snímků a videí značně zjednodušit. Nabídne totiž třeba reálný náhled či rychlý render v nižším rozlišení. Jiné detaily zatím nebyly zveřejněny, ale dá se předpokládat, že cena bude vysoká – Nokia OZO totiž necílí na běžné uživatele, ale do profesionálního segmentu. Oficiální představení by mělo proběhnout ke konci letošního roku.

zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Sumec22

Sumec22 0

z aplikace
2.8.2015 15:38

Docela škoda to bych si rád koupil 😀

Tom_pavlat

Tomáš Pavlat 2

2.8.2015 15:51

V jakém formátu je výstupní video?

stepan

stepan

z aplikace
2.8.2015 17:03

Microsoft poslal Nokii ke dnu. Jsem docela zvedavy na telefony od Nokie, jestli vubec, s OS Android.

vojta

vojta

z aplikace
2.8.2015 23:03

pokud vím Nokia již má mobila s androidem →nokia x

Xender

Xender 0

z aplikace
3.8.2015 6:09

Pokud si dobře pamatuji tak Nokia X byl v podstatě android s UI které bylo hodně podobné UI prostředí Windows Phone. A telefon Nokia X byl poměrně dost velký propadák

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

3.8.2015 10:36

Tak se mi to líbí. Prostě společnost není schopna vytvořit kvalitní telefon, tak začne dělat něco jiného. SOny by se mohlo inspirovat. Kazety ani CD/DVD se již nepoužívají, fotky neumí, ale přátelé, i když nevím proč, občas kupují jejich televize … tak ať se zaměří třeba tam.

Martin

Martin

5.8.2015 23:25

Faktužmetedmegamocmoczacinatestvat: pravda, ja tudleva slysel o jakesi korejske spolecnosti, ktera delala lednicky, ze ted dela jakysi chytry telefony, ze je to ted docela trend. A prej na tom beha nejakej system od jine spolecnosti, ktera se zamerovala na vyhledavani, ale poradne nedala ani to, ani to. Ovsem cmuchani v soukromi jejich ovci, to jim jde.

Miroslav Beran

Miroslav Beran

9.8.2015 21:46

Štěpáne mýlíš se, Microsoft Nokii ke dnu neposlal, ale zachránil ji. Nokie z celé té šlamastiky vybruslila naprosto luxusně. Když jsem kupoval akcie nokie, její zadlužení bylo úplně někde jinde, než je teď. Microsoft provedl dokonalou sanaci a doteď nechápu, jak to Nokie dokázala.

RSS (komentáře k článku)