Nokia vybočila z trhu smartphonů, pustí se do virtuální reality

Nokia OZO VR 2

Finská společnost v současné době trochu přešlapuje na místě, alespoň to tak navenek vypadá. Zprávy o tom, že se objeví smartphony s Androidem od Nokie, se často liší a stále na takový přístroj pouze čekáme. Vypadá to ale, že finská společnost nelení a vyvíjí i jiné velmi zajímavé technologie. Virtuální realita je mladé odvětví, které se ale velmi rychle vyvíjí. Nokia chce přispět i svou troškou do mlýna a poodhalila projekt Nokia OZO, který představuje “prostorovou kameru” určenou profesionálům. Nokia OZO je vybavena 8 obrazovými snímači a 8 mikrofony, které dokážou zachytit 360° prostor.

Nokia OZO VR

Nokia OZO: Nowhere now here

Nokia OZO: Nowhere now here

Nokia OZO nepředstavuje pouze hardware, ale finská společnost pracuje i na softwaru, který by měl tvorbu prostorových snímků a videí značně zjednodušit. Nabídne totiž třeba reálný náhled či rychlý render v nižším rozlišení. Jiné detaily zatím nebyly zveřejněny, ale dá se předpokládat, že cena bude vysoká – Nokia OZO totiž necílí na běžné uživatele, ale do profesionálního segmentu. Oficiální představení by mělo proběhnout ke konci letošního roku.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)