Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #32 – focení tlesknutím, lepší notifikace a další

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci Snap Clap, která umožnuje pořizování snímků fotoaparátu pouhým tlesknutím. Následuje překladač InappTranslator pro překlad textů v plovoucím okně. Třetím tipem na aplikaci je skvělý video editor Powerdirector s mnoha efekty, přechody a jednoduchým rozhraním. Předposlední aplikace Peek nahradí vás stávající systém notifikací za něco mnohem lepšího. Na závěr jsme pro vás vybrali skvělou živou tapetu společnosti Nvidia s tématem hry TitanFall.

Snap Clap

Naši první aplikaci naprogramoval slovenský vývojář David Šproch. Snap Clap dokáže pořizovat snímky pouhým tlesknutím. Pokud tedy máte dost toho, že při většině focení zastáváte funkci fotografa a na fotografii chybíte, nesmí vám tato aplikace uniknout. Snap Clap dokáže pořizovat snímky zadním i předním fotoaparátem. K tomu nabízí další nastavení jako optimalizaci citlivosti, čas odpočítávání po tlesknutí, nebo zobrazení mřížky při focení. V aplikaci také naleznete vlastní galerii pořízených fotek, proto je nemusíte vyhledávat ve vaší základní galerii. Jedná se o vcelku užitečnou aplikaci, která někdy může přijít vhod. V jednom z minulých dílů našeho seriálu jsme si představili aplikaci, která otočením telefonu spustila fotoaparát.

Snap Clap 1 Snap Clap 2 Snap Clap 3 android aplikace

Snap Clap Camera
Snap Clap Camera
Developer: Dávid Šproch
Price: Free

Inapp Translator

V obchodě Google Play můžete nalézt nespočet překladačů. Tento je ovšem zcela výjimečný. S Inapp Translatorem dokážete překládat texty z/do různých jazyků přímo v plovoucím okně. Nemusíte se tedy přepínat do aplikace pro překládání, stačí pouze označit text, zkopírovat jej do schránky a poté stisknout tlačítko pro překlad. To si můžete umístit kdekoliv na vaší obrazovce. Aplikace Inapp Translator vždy překládá to, co jste do schránky uložili jako poslední. V plovoucím okně si rovněž můžete nastavit, do jakého jazyku chcete text přeložit. Pokud nevíte, o jaký jazyk se jedná, můžete využít autodetekci. Inapp Translator se opravdu povedl, proto si jej neváhejte stáhnout.

Inapp Translator 1 Inapp Translator 2 Inapp Translator 3 Android aplikace

 PowerDirector – Video Editor

Sháníte nějakou jednoduchou a hlavně funkční aplikaci pro editaci videa? Už nemusíte. Společnost Cyberlink vydala svůj známý prográmek Powerdirector také pro operační systém Android. Aplikace funguje pouze na tabletech s uhlopříčkou 7 “+. Jestliže jste už někdy pracovali s editačním programem videí na počítači, nebude pro vás rozhraní Powerdirectoru nic cizího. Do timelinu můžete přetahovat videa, hudbu a texty. Dále lze aplikovat nejrůznější přechody a efekty. Výsledná videa můžete renderovat v rozlišení HD či Full HD a obratem je sdílet na sociální sítě nebo Youtube. Abyste mohli vytvářet videa ve Full HD, musíte zaplatit 100 Kč.

PowerDirector - Video Editor 1 PowerDirector - Video Editor 2

The app was not found in the store. :-(

 Peek

Peek je velmi zajímavá “fíčura”, která byla doposud dostupná pouze pro uživatele custom ROM Paranoid Android. Nyní je ovšem dostupná pro téměř všechna zařízení s Androidem 4.4. Nyní si vysvětlíme, jak Peek vlastně funguje. Když vám přijde jakákoliv notifikace a vy vezmete svůj telefon do ruky, automaticky se probudí (rozsvítí) a nabídne vám možnost buďto přejít do příslušné aplikace, ze které notifikace přichází, nebo tuto událost jednoduše zahodit. Když v nabídce notifikací táhnete prstem dolů, zobrazí se její podrobnosti. Vše je demonstrováno na videu níže.

Peek 1 Peek 2 Peek 3

The app was not found in the store. :-(

TitanFall Live Wallpaper

TitanFall je jedna z novějších PC/konzolových her. Jedná se o střílečku z první osoby, ve které figurují tzv. Titáni, což jsou roboti, do nichž můžete vlézt a ovládat je. Společnost Nvidia nedávno vydala živou tapetu s tématikou právě této hry. Při posouvání tapety do stran se mění její prostředí. Když se dotknete displeje (např. při přesouvání) titán v živé tapetě se rozsvítí. Kromě toho všude šlehají plameny a sem tam z nebe spadne další titán. Pokud jste fanoušek hry TitanFall, tato tapeta nesmí ve vašem zařízení chybět.

TitanFall Live Wallpaper 1 TitanFall Live Wallpaper 2

Titanfall Live Wallpaper
Titanfall Live Wallpaper
Developer: NVIDIA
Price: Free

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

 

Komentáře

MK

MK

z aplikace
9.6.2014 9:08

A jak tleskat, když v jedné ruce máte telefon? :-D

DjKukuc

z aplikace
9.6.2014 9:13

Někam položíš telefon, je to tam jasně psané :)

Roman

Roman

z aplikace
9.6.2014 9:37

Vážená redakce, udělejte už laskavě něco s tím časem!
Je 7:37 a příspěvky jsou tu s časem po deváté hodině.

mangekiu

z aplikace
9.6.2014 10:10

Třeba oni předpovídaji budoucnost co napíšeme.

Pavel R.

Pavel R.

9.6.2014 10:22

Aaaaaaaaa. Konečně trochu normálně vypadající editor videa, kterej by mohl fungovat na nějaký to rychlý editování a jen na tablety… :-(. Ale super tip. Minule jsem právě reagoval na Váš článek o aplikaci trakax a přesně něco takového jako je PowerDirector jsem si asi představoval. Jenom si ještě budu muset počkat na něco co bude na telefon :-). Dík

Peernikk

Jirka Pernica 0

9.6.2014 10:27

Pavel R.: Já si právě nejsem jistý, zda něco použitelného na telefony někdy vyjde :(. Když nad tím tak uvažuju, teoreticky by tato aplikace mohla být použitelná i na telefonech s ParanoidAndroid (v této ROM šlo přizpůsobit aplikace z tabletu na telefon a naopak). Ale jistý si tím opravdu nejsem :)

Petr Rolf

z aplikace
9.6.2014 12:01

:-D

JirkaS

JirkaS

9.6.2014 12:52

Snap Clap jsem nezkoušel, ale používám Sensor Camera, ta umí reagovat nejen na libovolný zvuk, ale i na světlo či pohyb.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

z aplikace
9.6.2014 13:58

Roman:
Na opravě pracujeme, omlouváme se za komplikace.

Která z představených aplikací je pro vás dnes ta NEJ? :)

aBrick

aBrick

z aplikace
9.6.2014 20:42

no do rici,bez kupenia plnej verzii nejde ukladať videa ako videa,to je dosť zle lebo nemám kreditku

Game

z aplikace
9.6.2014 22:58

Mate někdo ten PEEK?

RSS (komentáře k článku)