NÁVOD: Nexus One – výměna displeje

Telefon Nexus 6

Jednoho krásného večera jsem přišel domů a potřeboval jsem rozsvítit, samozřejmě, že jsem držel telefon v ruce a po ťuknutí do vypínače mi telefon vyklouzl z ruky a spadl na hranu. Myslel jsem si, že se nic stát nemůže, myslel jsem si to díky shlédnutí The Story viz. https://www.youtube.com/user/GoogleNexusOne. Alespoň, že digitizér (to je ta dotyková plocha nad displejem) zůstal nepoškozen.

U Nexusu jsou to 2 části – touch a screen, ale např. HTC HD2 to má dohromady – touchscreen – a tam už je to o dost dražší sranda).

Nový displej jsem sehnal přes kamaráda a rozhodl jsem se, že zkusím celou výměnu popsat. Někomu by snad tento návod mohl pomoct.

Ještě bych chtěl dodat, že Nexus One a Desire mají stejné displeje, part number je:  60H00287-00P.

Tak tedy, budeme potřebovat:

  • Šroubovák typu T5 – torx.
  • Malý křížový šroubovák.
  • Malé plastové montpáky na rozevírání krytů + ostrý plochý šroubovák, popř. nožík.

1) Hned to nejtěžší na začátek…

Sundáme kryt baterky a spodní část krytu. Spodní část se sundává opravdu velice špatně, jelikož musíte opatrně mezi krytku a kovový proužek strčit montpáku a zapáčit tak, aby tam vznikla cca 2mm mezera. Jakmile se vám tohle povede, tak se krytka musí odklopit směrem nahoru.

Výsledek dopadne nějak takto:

Detail krytky zevnitř:

2)  Ještě než začneme povolovat šroubky, tak si všimneme, že na obrázku pod číslem 1 je vyznačen šroub na kterém je VOID nálepka (já už jí mám sundanou). Je to nálepka, kterou když poškodíme, nebo ztratíme, tak automaticky přicházíte o záruku!!! Proto je třeba ji tenkým nožíkem OPATRNĚ odloupnout a posléze opět nalepit. Nálepka má tendenci se zlomit, tak bacha na to!!!

Dále pak povolíme šroubky, které se nám ukázaly, čili 3 (ty jsou označené) v horní části telefonu a 2 ve spodní části telefonu.

3) Dále pak montákama sundáme plastovou „perforaci“ ve spodní i dolní části telefonu, která byla přišroubována šroubky, které jsme povolili.

Odpojíme 3 flex kabely – zacházejte s nimi opatrně, hrozně rádi se poškozují a samozřejmě nezapomeneme na další šroubek. Poté odpojíme WiFi kablík (modrá šipka) a vyndáme ho z gumového držáčku, který je pod ním přilepený – detail bohužel nemám, ale to už pak uvidíte, co myslím.

Celý výsledek by měl vypadat takto:

4) Teď přichází opět zručnější část a to taková, že celou desku, přesně tak jak jí vidíte, vysunete směrem nahoru, dejte pozor, aby vám nikde nedržela – tím myslím takové ty malé plastové záchytné body, které se nacházejí často v blízkosti šroubků.

5) Po tomto kroku již pořádně vidíme zadní stranu displeje. Teď je třeba odlepit od displeje tištěný spoj, držáček na kablík od WiFi a celý ten měděný plech – to by měla být anténa. Zkrátka vše co je na té zadní straně displeje přilepené, tak odlepíme. Ta stříbrná „izolepa“ tam nehraje žádnou roli, na několika místech jí bude třeba přerušit. Také je tam na tom tištěném spoji žlutá ochranná folie, tu odlepíme a pak jí znovu použijeme (na fotce je již sundaná). Části, které přijdou odlepit jsem se snažil zdůraznit (zdůrazněn není držáček WiFi kablíku).

6) Teď přichází na řadu ta nejdůležitější část, kterou nemám detailně zdokumentovanou, jelikož je třeba jí provést velice rychle a obezřetně – výměna samotného displeje. Provede se to tak, že starý displej se nahoře vyloupne z krytu ven pomocí montáky na zvýrazněném místě.

Celý ho vysuneme směrem nahoru a nový displej rychle zasuneme místo něj a opatrně ho zacvakáme zpět do krytu. Celá tahle operace se provádí rychle kvůli prachu, aby se mezi displej a digitizér žádný nedostal. Pokud však máte hned po ruce kompresor, tak chvátat nemusíte, prach můžete vyfoukat.

Dále pak zpět nalepíme všechny věci, které jsme z původního displeje sundali (až budete nalepovat věci zpět, tak na ně tlačte s citem, ať si opět nepoškodíte displej!!!), zejména dáme pozor, abychom měli dobrý kontakt mezi měděným plechem a výstupem na tištěném spoji – pochopíte, až to uvidíte, nedalo se to vyfotit.

Celý výsledek by měl dopadnout takto:

7) Celý postup teď opakujeme pozpátku.

Jen zdůrazním: OPATRNĚ při nalepování věcí zpět na displej a OPATRNĚ na připojování flex kabelů!!!

Pokud se vše povedlo, tak jak mělo, výsledek by měl být takovýto :-)

Zde pak naleznete všechny fotky co jsem vyfotil:

Jan Soukup
O Autorovi - Jan Soukup

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)