Meizu představilo power banku s rychlým dobíjením a brýle pro virtuální realitu

Meizu příslušenství

Meizu má za sebou velkou a důležitou prezentaci, na které představilo novou generaci své vlajkové lodi, modelu Meizu MX5. Kromě tohoto vybaveného a přesto cenově dostupného chytrého telefonu však čínský výrobce na vzestupu představil také další dvě novinky v podobě příslušenství – VR brýle a power banku.

Meizu-Depth-VR (1)

O brýlích pro virtuální realitu máme zatím poměrně málo informací. Meizu je nazývá Depth-VR a na první pohled připomínají spíše vylepšenou verzi Google Cardboard. Tomu by odpovídala i cena, která byla stanovena na 49 juanů, čili přibližně necelých 200 Kč.

Meizu-Power-Bank1

O to zajímavěji však vypadá zmíněný druhý kus příslušenství – power banka. Ta totiž krom líbivého designu nabídne například kapacitu 10 000 mAh nebo, co je ještě zajímavější, technologii rychlého dobíjení. To má v tomto případě fungovat na obě strany – tedy jak ze sítě do power banky, tak z power banky do telefonu. Například právě představené Meizu MX5 by tato power banka měla z nuly na 58 % dobít během 30 minut, na plnou kapacitu jí to pak má trvat pouhých 83 minut. Plné nabití power banky samotné by mělo trvat 3,5 hodiny. Pro rychlé nabití telefonu musí pochopitelně i telefon sám podporovat technologii rychlého nabíjení, v tomto případě se jedná o mCharge. Power banka využívá Li-ion články od čínského výrobce ATL, ten mimochodem dodává články například americkému Applu. Na těle příslušenství kromě dvou USB – jednoho klasického a jednoho ve verzi micro – nalezneme také indikační LED diody. Power banka dle slov výrobce obsahuje 11 stupňů ochrany proti poškození a na výstupu dává 5V – 2A pro standardní a 9V – 2A / 12V – 1,5 A pro rychlé nabíjení připojeného telefonu. Rozměry zařízení činí 143,5 x 75,4 x 17,4 mm, hmotnost výrobce zatím neudal. Za svou power banku si pak Meizu naúčtuje 149 juanů (cca 580 Kč).

Zdroj: fonearena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)