Lenovo Magic View: koncept chytrých hodinek se dvěma displeji

Lenovo Magic View titul

Společnost Lenovo se rozhodla, že se na domácí konferenci TechWorld rozhodně zastínit nenechá a vedle vlastního headsetu pro virtuální realitu a konceptu chytrého telefonu s laserovým projektorem představila ještě jeden koncept. Tentokrát se však jedná o chytré hodinky Magic View, na kterých běží operační systém Android Wear. Tyto hodinky na první pohled zaujmou tím, že vedle hlavního, klasicky kulatého displeje, nabídnou také speciální sekundární obrazovku. Ta využívá technologii nazvanou “Virtual Interactive Display”. Výrobce přitom tvrdí, že díky této technologii si budete moci prohlížet obrázky v až dvacetinásobné velikosti oproti jejich zobrazení na displeji. Pro potřebný efekt je však třeba se na tento displej dívat velmi z blízka.

Redaktorka serveru Mobilegeeks.de na tomto videu ukázala využitelnost sekundárního displeje na boku hodinek například v kombinaci se službou Street View od Googlu.

Lenovo Magic View Dual Screen Smartwatch Prototype Hand On

Lenovo Magic View Dual Screen Smartwatch Prototype Hand On

Peter Hortensius, CTO Lenova, při představení konceptu chytrých hodinek Magic View prohlásil, že k přivedení tohoto konceptu k životu bylo zapotřebí vyvinout 120 patentů, namátkou například nejtenčí dotykovou vrstvu pro displej na světě. Zdůraznil, že Lenovo Magic View je v současnosti rozhodně pouze koncept, dodal ale také, že podobným stylem začínaly, dnes již velmi úspěšné, produkty z řady Yoga.

Co na koncept chytrých hodinek Lenovo Magic View říkáte vy?

Zdroj: AndroidCentral.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)