Lenovo rozšiřuje své portfolio o dva telefony – menší zaujme “duhovým” designem

IMG_0822

Ani Lenovo nezahálí a na berlínské konferenci IFA 2014 představilo dvě novinky. Celé nás to zajímá o to víc, poněvadž čínská společnost nedávno oficiálně vstoupila na náš trh. Je tedy pravděpodobné, že představené telefony se k nám bez větších obtíží dostanou.

Lenovo Vibe X2

Prvním z dvojice je telefon Lenovo Vibe X2. V jeho útrobách tepe osmijádrový procesor MediaTEK MT6595. Lenovo je prvním výrobcem, který tento typ začal používat. Nechybí podpora LTE. Displej je pětipalcový s Full HD rozlišením. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 MPx, přední 5 MPx. Přední snímač v sobě má pár “selfie” funkcí. Pro pořízení snímku nemusíte klepat na displej, stačí se usmát nebo mrknout.

IMG_0813

X2 zároveň zaujme svým designem. Našemu fotografovi na místě trochu připomínala duhu, neboť je vyrobena z několika vrstev, přičemž každá má jinou barvu. Ostatně posuďte sami na fotografiích. Tělo přístroje je rovněž tenké pouhých 7,27 mm. Hmotnost nepřesáhla 120 g. Cena byla stanovena na 399 dolarů (8 500 Kč).

IMG_0826

IMG_0817

Lenovo VIBE X2 Tour

Lenovo VIBE X2 Tour

Lenovo Vibe Z2

Druhá novinka je větší. Nabídne 5,5 displej, ale pouze HD rozlišení. O pohon se stará 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 401. Hladký multitasking by měla zajistit 2GB operační paměť a dostatek místa slibuje 32GB úložiště.

lenovo Z2

Zadní fotoaparát pořídí snímky o rozlišení 13 MPx, přední má rozlišení 8 MPx. Opět nechybí LTE konektivita. Baterie má kapacitu 3 000 mAh a přístroj by měl existovat i ve verzi dual-sim. Prodej odstartuje tento měsíc v Číně, na Západ by měl zamířit během října. Cena se zastavila na 429 dolarech (9 100 Kč).

IMG_0797

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

sony_ikona

Sony uvádí novinky: Xperia J, T, V a S

ČlánkyKarel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (8)