Ion Belt: Praktická baterie v opasku, který si nejspíš nekoupíte

ion belt pásek baterie

Vybité smartphony, lovení energie a zásuvek je pro některé z nás každodenní problém. Jistě, můžete si pořídit externí zdroj a nosit krabičku stále u sebe – i to je řešení. Ve světě rozjíždějících se chytrých wearables, která jsou mnohdy pěkně energeticky nenažraná, se však přímo vybízí rozřešení v podobě nositelné baterie, která by byla stále při ruce. Přesně to napadlo výrobce Ion Belt, kteří se rozhodli dát světu to, co si podle všeho žádá – opasek s integrovanou baterií.

Ion Belt – zdroj energie stále po ruce

Nejspíš jsme se všichni ocitli v situaci, kdy na displeji telefonu varovně svítí nízká hodnota baterie a proud je v nedohlednu. Asi u sebe úplně běžně dobíjecí krabičku nenosíte, přesto v ten okamžik zalitujete. Podle průzkumu by raději 2 ze 3 lidí nechali doma kartáček na zuby než nabíječku na telefon.

Takovým beznadějným případům má předejít právě Ion Belt, který se tváří jako obyčejný černý pásek do kalhot – ukrývá však Litihium Polymerovou baterii o kapacitě 3 000 mAh, což obvykle vystačí na jedno plné dobití. Nemusíte se však bát opasek nosit, baterie je chráněná speciální technologií Encapsulpack, která má zaručit maximální bezpečí.

ion belt baterie pásek wearables android

Z pásku by se dalo vykřesat víc

Kabel stačí zapojit do konce Ion Belt a nabíjet můžete telefon třeba v kapse. Malá LED dioda na pásku rovněž ukáže, kolik baterie vám zbývá – pokud se blížíte vybití, stačí otočit kovový díl z přezky a je z něj plnohodnotné USB, skrze které pásek lze dobít.

Rádi bychom tomuto startup projektu, který je možné podpořit na síti Kickstarter například koupí produktu za sníženou cenu 89 dolarů (2 200 korun), zatleskali – bohužel ačkoli koncept vypadá výborně a velmi prakticky, neznáme výstupní proud a výsledná rychlost nabíjení. Navíc se zdá, že opasek není ani zcela rovný, nýbrž v polovině své délky zápasí díky baterii s vyboulenou částí. Mnohem lépe by výrobci udělali, kdyby do nabíjecího wearables zakomponovali ohebné baterie od Samsungu – zdají se pro přesně taková zařízení jako dělané.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=55&v=U4Z7Mfl7Ijc

Co na kožený opasek s integrovanou baterií říkáte vy?

Zdroj: Kickstarter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)