Menu

Google Car: ukázka chytrého automobilu, které nepotřebuje řidiče

“Podívej, mami, bez rukou na volantu,” řekl Steve Mahan, který je již od narození slepý, když jel kolem v jednom ze speciálně upravených vozidel Google. “Bez rukou, bez nohou. To je jedna z nejlepších jízd, jakou jsem kdy zažil.”

O automobilu, které nepotřebuje řidiče se na českém internetu píše poměrně dlouho (více jak dva roky), Google však slaví úspěchy a začíná svého Priuse čím dál tím více propagovat. Auto již ujelo více jak 200 000 km a to bez jakéhokoliv zásahu řidiče. Možná si řeknete – co má tohle společného s Androidem? Zřejmě nic. Ovšem následující video, které toto auto poměrně zdařile prezentuje koluje zahraničními weby, které se OS Android specializují naprosto stejně, jako my. Google vyzkoušel experiment, kdy ve spolupráci s policií posadili do Google Car slepého člověka, toho pak automobil dovezl tam, kam chtěl. Osobně si myslím, že je to velice pozoruhodná záležitost. Nyní můžeme prakticky jen spekulovat nad tím, kam se vývoj pohne v dalších následujících letech. Láká mě představa, kdy si na svém Androidu naplánuji cestu k moři, telefon poté připojím do dokovací stanice v autě a toto auto mě naprosto samo odveze až do cílové stanice. Možná bláhová myšlenka, ale kdo ví?

[via A&M]

 

 

Komentáře

Pascal

Pascal

31.3.2012 10:37

Dobre, ale asi by som tomu neveril a co maju v amerike s tym priusom.

Petr

Petr

31.3.2012 12:35

Fajn nápad, pokud se bude realizovat a ulehčí tím život lidem kteří to potřebují sem 100% pro. Ale za sebe můžu říct, že sedět za volantem bez možnosti řídit auto není nic pro mě.

ajne

ajne

31.3.2012 13:01

Google, výborně! Skvělý nápad i funkčnost. :-) A deset bodů navrch za použití Toyoty, nejlepší auta na světě :-)

shMoula

shMoula

1.4.2012 15:03

Provoz aut bez ridice je schvalen v Nevade, takze kdyz kolem vas v Las Vegas profrci prazdne auto se zelenou poznavaci znackou, nicemu se nedivte :-).
V serialu Brave new world with Stephen Hawking ( http://www.channel4.com/programmes/brave-new-world-with-stephen-hawking ) je hned v prvnim dilu venovana autu jedna cast, doporucuju zkouknout.

shMoula

shMoula

1.4.2012 15:06

Jinak k poznamce autora clanku “dam telefon do doku v aute…” ja se toho docela desim! Kazdy system je napadnutelny a kdo rika, ze se nebudou skript kiddies bavit tim, ze nekde na druhe strane sveta budou srazet auta v plne rychlosti a koukat na to na webkamere?
Auto musi mit implementovane tri zakony robotiky :-).

RSS (komentáře k článku)