Frost for Facebook: sociální síť v modernějším stylu

Frost-for-Facebook

O tom, že je oficiální aplikace sociální sítě Facebook náročná na hardware a baterii zařízení, asi nemusíme naše pravidelné čtenáře přesvědčovat. Proto vznikla řada alternativ, jejichž cílem je poskytnout největší sociální síť v jednodušším, svižnějším a především méně náročném kabátku. Jedním z nejnovějších kandidátů je Frost for Facebook, který jsme podrobili krátkému redakčnímu testu.

Co Frost for Facebook slibuje?

Frost for Facebook je plně funkční alternativa k oficiální aplikaci Facebook. Jedním z jejích rysů je možnost změny grafického rozhraní aplikace. Vedle toho obsahuje několik užitečných funkcí, jako jsou:

  • Interakce s více uživateli díky možnosti přepínání mezi několika účty. Oznamovací služba načítá oznámení ze všech účtů a informuje vás, který účet má nová oznámení.
  • Lepší multitasking – Frost obsahuje překryvný webový prohlížeč, který může být vykreslen přes ostatní aplikace. Otevře odkazy a upozornění v celoobrazovkovém zobrazení, následně se můžete snadno vrátit k předchozí činnosti.
  • Material Design – Frost se silně zaměřuje na příjemné uživatelské rozhraní v souladu s posledními designovými trendy.
  • Podpora grafických témat – Frost obsahuje komplexní skiny, které přizpůsobí všechny komponenty aplikace. Frost je také jediná aplikace, která podporuje transparentní témata.
  • Otevřený kód – protože Frost pracuje s osobními daty, poskytuje na Githubu zdrojové kódy, takže se každý může přesvědčit, co a jak dělá.

Jak Frost for Facebook funguje v praxi?

Celkem logicky je prvním krokem přihlášení k sociální síti. Uživatelské rozhraní používá mobilní webovou verzi, kterou “obaluje” vlastním prostředím. Z hlediska funkcí tedy poskytuje víceméně to samé, co webová verze pro mobilní zařízení, případně oficiální aplikace Facebook Lite. Příjemný je také snadný přístup ke zprávám, posílaným v rámci této sítě, takže pokud nechcete, nemusíte používat oficiální (a také celkem energeticky náročný) Messenger.

Přes horní nástrojovou lištu můžete přepínat mezi časovou osou (“timeline”), zprávami, oznámeními a nastavením. Další funkce pak najdete v postranní nabídce, kde se například můžete podívat na nadcházející události či blížící se narozeniny.

Asi nejzajímavější je sekce nastavení, kterou najdete pod tlačítkem s ozubeným kolem, situovaným v pravém horním rohu. Například pod položkou Appearance můžete změnit grafický vzhled celé aplikace, takže toužíte-li například po černém Facebooku, vhodném pro displeje (S)AMOLED, není nic jednoduššího, než si zvolit příslušné téma. V případě, že si za 43 Kč pořídíte verzi Pro, budete si moci nastavovat barvy jednotlivých prvků dle libosti, nicméně pořízení placené varianty není zatím k dispozici.

V sekci News Feed můžete ovlivnit způsob řazení příspěvků na časové ose, k nastavení oznámení pak slouží nabídka Notifications. Jak zaznělo na začátku – v aplikaci Frost for Facebook můžete pracovat s více účty – přidat je a přepínat mezi nimi lze přes postranní menu po klepnutí na rozbalovací nabídku pod ikonou aktivního účtu.

Resumé

Pokud hledáte alternativu k oficiální aplikaci, která bude méně náročná, podporuje změnu vzhledu a nabízí možnost přepínat mezi více účty, je Frost for Facebook ideálním kandidátem. Aplikace nabízí všechny základní funkce, které při práci s největší sociální sítí budete potřebovat – vždy však jen do té míry, do jaké je podporuje webová mobilní verze.

Aplikace zatím nebyla oficiálně vydána, z Obchodu Play si tak můžete stáhnout její testovací verzi, která však nemusí být dostatečně stabilní. Program, který si dosud nainstalovalo více než sto uživatelů, lze používat na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Frost for Facebook
Frost for Facebook

Pokud chcete zkusit ověřenější aplikaci, doporučíme vaší pozornosti Friendly, kterou jsme recenzovali v prosinci.

Používáte na Facebook oficiální, nebo alternativní aplikaci?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)