Facebook chystá tlačítko “To se mi nelíbí,” potvrdil Zuckerberg

facebook_nelibi_ico

Po letech odmítání se největší sociální síť konečně chystá dát uživatelům možnost vyjádřit i jiné emoce, než “to se mi líbí.”

Uživatelé největší sociální sítě Facebook se až dosud museli smířit s pozitivním přístupem, kdy jednotlivé příspěvky mohli označovat pouze příznakem “to se mi líbí.” Dlouho se vedly debaty o tom, zda by měl být k dispozici i protipól v podobě tlačítka “to se mi nelíbí.”

Zakladatel a generální ředitel Facebooku v jedné osobě Mark Zuckerberg nyní na tiskové konferenci potvrdil, že tlačítko “to se mi nelíbí” není jen ve stádiu příprav, ale je dokonce blíže, než jsme si možná uměli představit. V minulosti přitom sám osobně několikrát možnou implementaci negativního ohlasu odmítl.

Zakladatel a generální ředitel Facebooku v jedné osobě Mark Zuckerberg Zakladatel a generální ředitel Facebooku v jedné osobě Mark Zuckerberg

Zuckerberg dle agentury CNBC na téma tlačítka “to se mi nelíbí” uvedl: “Lidé žádají tlačítko “to se mi nelíbí” již několik let a za tu dobu ho po nás chtěly stovky uživatelů. Dnešek je mimořádný den, protože dnes vám mohu říci, že na tom pracujeme a jsme velmi blízko zahájení testování.”

Facebook chystá tlačítko To se mi nelíbí Facebook chystá tlačítko To se mi nelíbí

“To se mi nelíbí” jako projev empatie, nikoli negativní hodnocení

Čelní představitel Facebooku dále uvedl, že nechce, aby tlačítko mělo podobnou hodnotící funkci jako označování příspěvku palcem dolů, používané na jiných webech, jako je například Reddit, kde funguje coby indikátor negativního postoje či hodnocení. “Nechceme změnit Facebook ve fórum, lidé hlasují pro nebo proti příspěvkům druhých,” uvedl šéf Facebooku.

Dle Zuckerberga má nová funkce umožnit lidem “vyjadřovat empatie” s přáteli na sociální síti. Vysvětlení je relativně jednoduché a řeší situaci, kterou mnozí uživatelé této sociální mediální platformy už zaznamenali: “Pokud je sdíleno něco smutného… pak není příliš adekvátní označovat takový příspěvek jako “to se mi líbí.” Ne každý moment je dobrý moment.” a dodal, že “nelíbivá” interakce je “překvapivě složitá.”

Po otestování a nasazení do běžného provozu tak jistě budeme moci očekávat i aktualizaci aplikací Facebook pro Android, které by novou funkci “to se mi nelíbí” měly logicky podporovat. Konkrétní časový horizont ale není v tuto chvíli znám.


Facebook Lite
Facebook Lite

Zdroje: Android Central, CNBC, Fortune, The Guardian.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)