Facebook rozpozná vaši tvář a zároveň upozorní, když se objevíte na cizím účtu

facebook rozpoznani tvar upozorneni

Díky telefonům již mají všichni fotoaparát v kapse a velká většina zároveň někde tyto fotky nahrává. Facebook nyní představil nové nástroje, které automaticky rozpoznají vaši tvář a následně vás upozorní, pokud fotografie využije někdo jiný, koho třeba vůbec nemusíte znát.

Facebook dokáže rozpoznat tvář a upozorní, pokud fotky někdo zneužije

Nová funkce se postupně začíná uvolňovat, jakmile se dostane k nám, tak bude k dispozici možnost ji zapnout či vypnout. Nemusíte se tak bát toho, že Facebook bude automaticky rozpoznávat vaši tvář, když si to nebudete přát. Pokud ji necháte zapnutou, tak Facebook bude rozeznávat fotografie, u kterých si myslí, že se na nich nacházíte. Následně si tyto fotografie můžete prohlédnout, označit se, ignorovat ji, nahlásit ji anebo poslat zprávu autorovi. To může sloužit dobře právě k tomu, když vám někdo ukradne vaše fotografie a bude se za vás vydávat. Ale také třeba když se objevíte na fotografiích z nějaké akce a nevezmete si kontakt na fotografa.

Facebook stále respektuje soukromí lidí, kteří zveřejňují fotografie. Pokud ji nenahraje jako veřejnou, tak se vám oznámení neukáže. Tato funkce používá stejnou funkci rozpoznávání obličeje jako kontrola účtu pomocí selfie fotografie, o které jsme nedávno psali. Rozpoznávání obličeje se v těchto dnech začíná uvolňovat v USA, časem by se ale měla dostat i do Evropy. Přesné datum ale nebylo oznámeno.

Vítáte tuhle funkci rozpoznávání tváře?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)