Umělá inteligence od Facebooku nám poradí, jak se oblékat

facebook umělá inteligence

Facebook se v poslední době snaží inovovat všude, kde může. Důkazem mohou být chystané chytré brýle s rozšířenou realitou, které mají nahradit mobilní telefony. Kromě toho se snaží co možná nejrychleji vyvíjet umělou inteligenci. Naneštěstí ji ne vždy využívá úplně chytře a odposlouchává pomocí ní uživatele. Nově by vám však měla AI pomoct s oblékáním.

Dle Facebooku má AI takřka nekonečné možnosti využití. Jeho nejnovější počin se nazývá Fasion++ a dokáže se orientovat v módě lépe, než kde jaká módní policie. Pomůže lidem najít to nejvhodnější oblečení a zároveň jej ideálně zkombinovat. K naučení správného oblékání potřebovala Fashion++ tisíce různých fotografií, na nichž byly vyobrazeny nejrůznější módní outfity.

facebook umělá inteligence

Umělá inteligence vám však nesestaví kompletní outfit, ale navrhne změny. Řekne vám, že kalhoty, které jste si vzali k vašemu svetru nevypadají úplně nejlépe a měli byste možná zvolit světlejší. Některé rady budou dokonce ještě snadnější. Jdete na pohovor? Ale notak, zastrčte si tu košili, ať nevypadáte jak vekslák. Tohle vše by měla Fashion++ zvládat.

Měla by nám umělá inteligence radit s oblékáním?

Zdroj: engadget.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)