Facebook chystá novou aplikaci. Přinese žhavé novinky

Facebook_BrekingNews

Facebook si chce své uživatele nechat jen pro sebe. Chystá totiž zpravodajskou aplikaci s anglickým názvem „Breaking News“ – stručně přeloženo jako Žhavé novinky. Na první pohled se může zdát tento krok jako nesmyslný, Facebook přece nemá se zpravodajstvím žádné zkušenosti. Na druhý pohled se ale začíná vše vybarvovat.

Zpravodajství je poměrně velkou součástí Facebookového obsahu. Spousta lidí sdílí se svými přáteli nejrůznější aktuality a zpravodajské relace. Abyste si ale jako uživatelé mohli takovou aktualitu přečíst, musíte přejít na jiný web, než je Facebook sám. Facebook se takový odchod uživatele snaží řešit už nějakou dobu a ve své mobilní aplikaci nabízí i jednoduchý prohlížeč, který je defaultně nastaven jako výchozí pro odkazy z Facebooku.
Nová aplikace na to jde trochu jinak. Pokud si ji v budoucnu stáhnete a nainstalujete, budete si v ní moci sami vybrat okruh událostí, které vás zajímají, a které se vám připomenou notifikací. O aktualitě tak budete vědět v podstatě ihned. Stačí, aby někdo daný článek nebo relaci Facebooku poskytl. Pak už se novinka řítí do světa stejně rychle, jako odeslaný Tweet.

Facebook samozřejmě nemůže přebrat celé články od původních autorů a nechat si je a jejich zisky pro sebe. Také ale ví, že mnoho lidem stačí přečíst si titulek, případně první věty. Teprve na základě toho se rozhodnou, zda budou číst dál. Proto bude každé oznámení omezeno na 100 znaků a URL vedoucí na originál příspěvku.

Facebook_BreakingNewsApp

Facebook doufá, že svým tahem může nahradit Twitter a „hot off the press“. Samozřejmě budou muset existovat způsoby, jak se přihlásit k odběru pouze důvěryhodných zdrojů. Zprávy totiž bude moci pravděpodobně vysílat každý uživatel. Pokud to tak opravdu bude, můžeme očekávat, že nová aplikace od Facebooku bude v počátcích pořádna zaSPAMovaná.

Zdroj: PhoneArena

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek