Asus Transformer AiO: Tablet a stolní počítač v jednom [oficiální video]

P_500

Společnost Asus se nebojí experimentů – to jsme poznali již z legendární řady tabletů Transformer či spojení tabletu a telefonu jako PadFone. Letos představil Asus další novinku, hybridní přístroj Transformer AiO, o kterém jsme vás již informovali. Co v sobě tento přístroj spojuje tentokrát? Plnohodnotný počítač, obrovský tablet, Windows 8 a Android. Zařízení obsahuje dokovací stanici, ve které je umístěn velmi výkonný hardware pro běh systému Windows 8 (procesor Intel Core i3/i5/i7, 4-8 GB RAM, Nvidia GT730M), a zařízení se po připojení chová jako plnohodnotný stolní počítač. Navíc velmi výkonný. Situace se změní, pokud odebereme displej – z Transformeru AiO se rázem stává tablet s obrovským 18,4″ Full HD displejem a systémem Android. To vše pomocí jednoho tlačítka. Tabletí část je vybavena výkonným čipem Nvidia Tegra 3, 2GB RAM pamětí a systémem Android 4.1 Jelly Bean. Kompletní specifikace naleznete zde.

http://youtu.be/mmtnjUnH1fI

http://youtu.be/Wg_8XnebB3I

 

Představa zařízení je jednoduchá – většinu času stráví Transformer AiO zasunutý v dokovací stanici a poslouží jako PC. V případě, že si chcete “vzít zábavu” s sebou, stačí oddělit displej a získat pouze tablet. Ten je ale kvůli své velikosti špatně přenositelný a dá se tak předpokládat, že si jej vezmete maximálně někam k televizi. A na kolik tato hračka přijde? V USA se začal tento přístroj prodávat za více než 25 000 Kč. Dá se předpokládat, že u nás bude cena ještě o něco vyšší.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)