TOPlist

ASUS ROG Ally X je herní dělo na cesty, v Česku však bude pořádně drahý

ASUS ROG Ally X
  • ASUS ROG Ally X je nadupaná kapesní konzole na cesty
  • Oproti předchůdci vylepšuje zejména výdrž, RAM a úložiště
  • V Česku se momentálně dá předobjednat za 22 990 Kč

Začátkem minulého měsíce se ASUS pochlubil svým novým handheldem ROG Ally X, který se pokusí navázat na loňský ROG Ally. Nelze jej však považovat za zcela novogenerační produkt – plní spíš funkci opravnou, tedy zahlazuje některé hlavní chyby první kapesní konzole a přináší určitá vylepšení. V Česku ale bude pekelně drahý, a tak lze jen spekulovat, zda se jeho koupě skutečně vyplatí.

ASUS ROG Ally X disponuje stejnými střevy jako namakanější verze prvního ROG Ally. Spoléhá tedy na čip AMD Ryzen Z1 Extreme, který je vybaven 8 procesorovými jádry a 16 vlákny spolu s 12 výpočetními jednotkami GPU architektury RDNA 3. Pracovat dokáže při frekvenci 5,1 GHz a nabízí 24 MB cache.

asus rog ally x

Pokud pomineme konstrukci, která je tentokrát oblečena do černého kabátku, což by se mnohým hráčům mohlo zamlouvat daleko více než někdejší bílé provedení, nejvýznamnější rozdíl najdeme v baterii. Kapacita byla navýšena na 80 Wh, což je doslova dvojnásobek původní hodnoty. S tím se však pochopitelně pojí i nárůst hmotnosti.

Další změny se pak pojí s úložištěm a operační pamětí. ASUS ROG Ally X tentokrát láká na 1 TB místa a 24 GB RAM, která navíc přichází s vyšší rychlostí 7 500 MT/s (namísto původních 6 400 MT/s). Přesunutím slotu na paměťovou kartu dál od heatsinku by se současně mělo předcházet problémům zaznamenaným v minulosti. ASUS nicméně nikterak neměnil displej a opět se tedy setkáváme se 7″ FullHD panelem se 120Hz frekvencí a 500nitovým jasem.

asus rog ally x 2

ASUS ROG Ally X se momentálně dá předobjednat i v Česku, a to s cenou 22 990 Kč (nalezli jsme jej u prodejců Alza a Smarty). Oficiální datum vydání připadá na 22. července.

Zdá se vám ASUS ROG Ally X jako smysluplná investice?

Zdroje: ASUS, Wccftech, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)