TOP smartphony dostanou tvrdou konkurenci, ZUK Z1 se blíží

ZUK Z1 titul

Ať už máte ke startupu OnePlus jakýkoli vztah, jedno mu upřít nelze – úspěch. Ostatně který začínající výrobce se může pochlubit tím, že prodal 1,5 milionu kusů svého vůbec prvního chytrého telefonu? Není se tak čemu divit, že úspěch společnosti OPPO, která za OnePlus stojí, chtějí zopakovat i jiní výrobci. Zdá se, že velmi dobře má našlápnuto čínský gigant Lenovo se svým startupem ZUK. Ten v rámci marketingové kampaně ke své, zatím ještě stále připravované, prvotině ZUK Z1 volí podobnou strategii postupného odhalování jako právě zmíněné OnePlus. Pokud však spojíme všechny oficiální střípky informací a přidáme k nim také údaje z čínského certifikačního úřadu TENAA, dostaneme poměrně solidní představu o tom, co můžeme od ZUK potažmo Lenova očekávat. Má OnePlus 2 důvod třást se strachy?

Co se oficiálních informací týče, ty potvrzují, že ZUK Z1 bude disponovat novým USB-C 3.0, který můžeme vidět také na oficiálních renderech, které ZUK zatím stihl vypustit. Rendery nám také prozrazují, že ZUK Z1 bude disponovat fyzickým tlačítkem domů, ve kterém se má nalézat také čtečka otisků prstů, stejné řešení využívá také například Samsung u své vlajkové lodi Galaxy S6 respektive S6 Edge. Oproti telefonům od Samsungu však ZUK přidává jednu specialitu nazvanou U-Touch, jedná se o způsob ovládání telefonu pomocí swypování po bradě, kde se nachází právě tlačítko domů. Rendery nám také trochu poodhalily vzhled zařízení a použité materiály, oboje by mělo být skutečně na úrovni vlajkových lodí a nepůjde tak o žádnou plastovou hračku. S jistotou můžeme říct, že ZUK Z1 bude disponovat nerozebiratelnou konstrukcí využívající kovový rám. Lesklá záda telefonu pak z renderu působí jako překrytá sklem. Na jednom z renderů se pak telefon objevuje ve dvou barevných variantách – bílé a šedé.

ZUK Z1

Velmi zajímavě pak zní také informace o výdrži baterie, ZUK se totiž chlubí tím, že telefon po 9 hodinách “velké zátěže” ztratí pouze 50 % energie ze své baterie. Při tomto testu navíc měl telefon aktivní mobilní i Wi-Fi připojení a na pozadí běžely aplikace pro online chat. Tyto informace o výdrži baterie však berme s rezervou, jelikož nevíme co si pod pojmem “velká zátěž” ZUK přesně představuje. Že by však výdrž ZUK Z1 mohla být na slušné úrovni prozrazuje kapacita baterie, oficiální zdroje sice její konkrétní velikost neuvádějí, potvrzují však, že telefon disponuje baterií s kapacitou 4000 mAh a vyšší. TENAA ovšem hovoří jasněji a udává, že ZUK Z1 nabídne baterii s kapacitou 4100 mAh. Potvrzena je také podpora dvou SIM karet a LTE. ZUK Z1 standardně nabídne 3 GB operační paměti spolu s 64GB interním úložištěm.

Představu o tom, co máme od novinky očekávat, nám pak dokreslují informace z certifikačního úřadu TENAA, ze kterého pocházejí také první reálné fotografie smartphonu ZUK Z1. Dle TENAA by telefonu měl dodávat výkon 64bit šestijádrový Qualcomm Snapdragon 808 s dvojicí jader Cortex-A57 a čtyřmi jádry Cortex-A53, který nalezneme například také v LG G4. Oproti Snapdragonu 810, který bude obsažen ve OnePlus 2, se sice jedná o papírově trochu méně výkonný, zato ale citelně méně zahřívající se chipset. Hlavní fotoaparát by měl disponovat rozlišením 13 MPx. Zatím nám chybí podrobnější informace o použitém displeji, ten by však měl disponovat úhlopříčkou 5,5″. V telefonu poběží operační systém Android ve verzi 5.1, v souvislosti se softwarovou výbavou se spekuluje také o nasazení Cyanogen OS.

ZUK naplánoval pro představení svého vůbec prvního počinu hned dvě události, první, určená pro Čínu se odehraje 11. srpna, zatímco druhá, mezinárodní, proběhne o deset dní později, čili 21. srpna. Mezinárodní představení ZUK Z1 naznačuje, že Lenovo bude mít ambice s telefonem expandovat i mimo Čínu. Dle doposud nepotvrzených informací by základní cena v Číně neměla přesáhnout 2200 juanů (přibližně 8650 Kč) a ve hře je také varianta telefonu se 4 GB RAM.

Co na telefon ZUK Z1 zatím říkáte? Má se OnePlus bát?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)