Menu

Chystá se Xiaomi vrhnout na trh chipsetů a konkurovat Qualcommu?

Na současném trhu bychom nalezli jen málo výrobců, které jsou na poli mobilních chipsetů aktivnější a populárnější než společnost Qualcomm. Její Snapdragony jsou přítomny ve většině top modelů pocházejících z dílen předních výrobců. S ambiciozním prohlášením však nově přispěchal čínský výrobce chytrých zařízení Xiaomi, které se chystá vstoupit na tento trh.

Xiaomi se chystá konkurovat Qualcommu a dalším

Xiaomi chce konkurovat Qualcomm

Již zmíněné prohlášení totiž hovoří o tom, že Xiaomi chystá s postupem času přinášet vlastní procesory do všech svých zařízení. Chipsety pocházející od tohoto výrobce mají být poprvé představeny na předváděcí akci, která by se měla konat v květnu a vše, co o nich prozatím víme, je to, že budou postaveny na standardních jádrech ARM.

Proč by byl vlastní chipset výhodou?

Společnosti Xiaomi se daří především díky agresivní cenové politice na domácím trhu, kde nabízí špičkové telefony za menší ceny než konkurence. Vlastní čipové řešení by v tomto směru bylo ještě více nápomocno – čínská společnost by nemusela platit Qualcommu tak vysoké částky za čip a cenu zařízení by se podařilo srazit ještě o nějaký ten kousek dolů. Jsme zároveň přesvědčeni, že výkonem vlastní čipy konkurovat Qualcommu asi nebudou a možná v TOP modelech stále zůstane řešení od Qualcommu. Bylo by to logické. V nižší a střední třídě by však mohly mít úspěch. Každopádně až čas nám ukáže, jak se celá situace vyvine.

Myslíte se, že má Xiaomi šanci uspět s vlastními chipsety?

Zdroj: androidcommunity.com.

 

 

Komentáře

mrtva_zizala

28.4.2016 20:11

a bude ten šiaomi bazmek umet evropske LTE frekvence ? nebo okuch for china only ?

Orbit09

z aplikace
28.4.2016 21:30

Vyšlo Angry Birds Action

cardi

29.4.2016 4:43

to bude opet jeden velky shit :D

Hosan77

z aplikace
29.4.2016 7:04

Nejdříve si xiaomi vyzkoušejte a pak něco o tom pište.Mam ctvrty rok a neměl jsem žádný problém, což o jiných značkách to říct nejde…

Uni

uni -20

29.4.2016 15:35

Hosan77: Mé okolí mělo 3x Xiaomi a houf Samsungů, Applů, Lenova apod. Hádej, které tři telefony se jako jediné lidem odporoučeli do křemíkového nebe během používání za 1-3 roky?:) Nápověda, nikdo si pak znovu Xiaomi nakoupil.

Uni

uni -20

29.4.2016 15:37

Orbit09: Zkoušel jsem, slačka. Jako že naštvu ptáka, ten pak běhá a že se nemůže zastavit, odráží se a při své váze (pták) to otřásá obrazovkou? Proboha:) Tomuhle principu prostě nelze věřit.

RSS (komentáře k článku)