Potvrzeno. Xiaomi představí novou verzi systému příští týden

MIUI-7

Prostředí MIUI pravděpodobně není potřeba vůbec představovat, právě tato velmi rozsáhlá a propracovaná nadstavba je jedním z faktorů, který stojí za velkým úspěchem čínského dravce Xiaomi. Nejnovější verze tohoto prostředí pak nese pořadové číslo 6, to se však má již velmi brzy změnit. Xiaomi totiž potvrdilo, že se na nadcházející tiskové konferenci bude věnovat právě představení nejnovějšího MIUI 7. K představení nové verze MIUI dojde konkrétně 13. srpna, a Xiaomi tak dodrží vlastní tradici, jelikož novou verzi své ROM představuje rok co rok právě v měsíci srpnu.

Xiaomi vedle pozvánky na samotnou událost do světa vypustilo také první snímek obrazovky s novým prostředím, který by nás měl na MIUI 7 patřičně nalákat. V porovnání s aktuálním MIUI 6 však na snímku s kalendářem nejsou znatelné prakticky žádné změny. Xiaomi při tvorbě nové verze MIUI spolupracovalo také s vývojáři známé custom ROM AOKP, říkajícími si Team Kang. Tato spolupráce by měla přinést implementaci další řady vylepšení a nástrojů do již tak velmi obsáhlé nadstavby, bude tak zajímavé sledovat, jaké změny tato spolupráce přinese. ROM MIUI 7 by pak dle posledních informací měla být postavena na Androidu 5.1.1 Lollipop.

Používáte či používali jste někdy systém s nadstavbou MIUI? Těšíte se na nové MIUI 7?

Zdroj: GizmoChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)