Jak odolná je keramika na Xiaomi Mi5? Zvládne pilu i vrtačku?

Xiaomi-Mi-5-ceramic

Xiaomi Mi5 bezesporu patřilo mezi velmi očekávané novinky tohoto roku, jeho představení se příznivci tohoto výrobce po řadě odkladů dočkali až na MWC 2016 v Barceloně. Xiaomi pak dokonce nepřišlo s jedním, ale hned třemi modely. Rozdíl mezi běžnou a vrcholnou variantou možná na první pohled nepoznáte, ale vedle lepší hardwarové výbavy je zde namísto 3D skla na zádech přítomna keramika.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, přední strana

Již při samotném představení Xiaomi Mi5 se keramické variantě věnovala poměrně velká pozornost. Dle výrobce je právě keramika pro smartphony vhodnějším materiálem než plast, tvrzené sklo či kov a nabídne větší odolnost vůči pádům i poškrábání. Toto tvrzení se rozhodl prověřit jeden čínský server a my se tak můžeme podívat na video, kde telefon (respektive jeho zadní kryt) čelí celé řadě nástrojů, kterým by běžné tvrzené sklo pravděpodobně podlehlo.

Xiaomi Mi 5 Pro Ceramic Back Cover Scratch Test Review

Xiaomi Mi 5 Pro Ceramic Back Cover Scratch Test Review

Vše začíná poměrně nevinně s klíčem nebo rýsovací jehlou, poté však na scénu nastupují pilníky či pilky. Všem těmto nástrojům zadní kryt Xiaomi Mi5 odolal bez jakéhokoli poškození, a tak na řadu přišla vrtačka. I té však telefon odolal a byť může být výsledek tohoto pokusu do jisté míry ovlivněn sílou, jaká byla s jednotlivými nástroji vyvinuta, jedná se rozhodně o dobrý výsledek.

Co na test odolnosti keramického krytu Xiaomi Mi5 říkáte?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)