Xiaomi představí sadu chytrých domácích zařízení

xiaomi smart home titul

Xiaomi už dávno není potřeba sáhodlouze představovat. Tato čínská společnost si vydobyla své místo na slunci zejména chytrými telefony s výborným poměrem cena/výkon, navíc doplněné o uživateli velmi oblíbenou nadstavbu MIUI. Neustále nám však dokazuje, že rozhodně nehodlá usnout na vavřínech a přichází s novými produkty od zdravotnických potřeb až po Wi-Fi routery. A právě na stránkách Xiaomi Mini Router se objevil první snímek nově připravovaných produktů.

xiaomi smart home

Na snímku můžeme vidět čtveřici zařízení. Tím hlavním bude černá, kulatá krabička “MI remote-controler” jenž má za úkol ovládat zbylá zařízení. Mezi ty patří chytrá žárovka, chytrá elektrická zásuvka a také kamera pro monitorování domácnosti. Všechna tato zařízení, spolu s routery Xiaomi bude možno ovládat, jak jinak, než přes speciální aplikaci pro telefony a tablety s androidem. Příchod nových “chytrých” produktů pro domácnosti nepřímo potvrzuje i nedávno rozeslaná pozvánka na tiskovou konferenci Xiaomi. Ta se v Číně odehraje již dnes.

xiaomi-smart-home pozvanka

Vedle routerů má již Xiaomi ve svém portfoliu rovněž televize a TV Boxy, postupem času tak nejspíš bude tato dravá, čínská společnost schopná svými produkty kompletně přeměnit vaši současnou “obyčejnou” domácnost na domácnost “chytrou”.

Co na to říkáte? Pustili byste si výrobky Xiaomi i do domácnosti?

Zdroj: GizChina.com, XiaomiWorld.com.

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a vyzkoušet si na vlastní kůži zařízení chytré domácnosti? Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)