Společnost Xiaomi přesouvá cloudové servery z Číny do USA

Xiaomi servery Hugo Barra

Čínský výrobce mobilních zařízení Xiaomi zažívá v poslední době opravdový rozkvět. Bohužel se také v poslední době potýká s problémy a různými obviněními, a to kvůli nahrávání uživatelských dat na servery státních institucí v Číně. Pokud se obáváte těchto úniků informací, tak pro vás máme dobrou zprávu. Xiaomi přesouvá svoje cloudové servery z Číny do USA a Singapuru.

Xiaomi servery

Viceprezident pro zahraniční věci Hugo Barra oznámil na sociální síti přesun serverů s cloudovým úložištěm z Číny do Spojených států amerických a Singapuru. Společnost Xiaomi začne využívat službu Amazon Web Services (AWS), která společnostem umožňuje rychlejší a levnější pronájem většího množství serverů. Toto řešení je jistě o mnoho levnější než budování vlastního řešení.

Od tohoto kroku si společnost Xiaomi slibuje zvýšení rychlosti pro koncové uživatele. Podle všech informací již v tento okamžik zaznamenali uživatelé z Hong Kongu, Singapuru a Taiwanu 30procentní nárůst v rychlosti, uživatelé z Indie poté až 200procentní zrychlení. Přesun serverů může také do jisté míry souviset s nařčeními o úniku uživatelských dat, která měla být podle všeho nahrávána na servery státních institucí v Číně.

Jste rádi za to, že budou servery společnosti Xiaomi v USA a Singapuru?

Zdroj: Phone Arena

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)