Webový prohlížeč v telefonu může být až dvakrát rychlejší

Webový prohlížeč stránku díky Vroom architektuře může načíst až dvakrát rychleji.

Dosud existuje několik možností jak zrychlit načítání webových stránek. Přinášejí však i své nevýhody. Výzkumníci však přišli na způsob, jak nepřistoupit na kompromisy a zrychlit načítání stránek až o polovinu. Webový prohlížeč tak stránku díky Vroom architektuře může načíst až dvakrát rychleji.

Webový prohlížeč lze optimalizovat díky Vroom architektuře

Některá řešení jak rychleji načíst webovou stránku nejsou příliš optimální. Projekt Googlu AMP (Accelerated Mobile Pages) zobrazení stránek trochu pozměňuje a načítání prostřednictvím proxy serverů znamená ohrožení dat.

Vědci našli řešení díky Vroom architektuře. Díky ní se mobilní stránky načítají až dvakrát rychleji především díky tomu, jak optimalizuje stahování dat. Při stahování stránky váš prohlížeč musí během stahování zpracovat zhruba 100 odkazů, než uvidíte kompletní stránku.

webovy-prohlizec-rychlost-nacitani-mobil

Vroom architektura však dokáže tyto odkazy sdružovat a koordinovat jejich stahování s optimální využitelností procesoru. Vroom architektura je zatím jen na úrovni projektu, ale ukazuje se, že bude fungovat. Díky velké podpoře Google, MIT nebo Národní vědecké nadace ji v budoucnu budeme snad i moci využít.

Líbí se vám podobné projekty?

Zdroj: engadget.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)