Menu

VLC Player pro Android je podvod

Na počítači jeden z nejrozšířenějších přehrávačů videa, na platformě Android však velkou neznámou. Zvučné jméno láká mnoho uživatelů, kteří tento přehrávač zkouší nainstalovat do svého přístroje. Problém ovšem je, že tato aplikace nepochází od stejných autorů, kteří stojí za verzí pro počítače. Na oficiálních stránkách VLC je stále informace, že verze pro Android je ve vývoji a na vypuštění si ještě nějaký čas počkáme.

Podvodná aplikace byla dostupná na Google Play a získala poměrně slušné hodnocení. Oficiální vyjádření VideoLAN (společnost stojící za VLC Playerem) však doporučuje aplikaci nepoužívat a rozhodně se nejedná o přehrávač, za kterým by jmenovaná společnost stála. Jedná se o podvod.

zdroj: twitterandroidpure.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem (Predseda3D) portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

[Upravil: Jan Dolejš]

 

Komentáře

tomaskobr.lbc

tomaskobr.lbc

5.4.2012 10:20

:-) získala vysoké hodnocení? Asi proto, že sní jsou uživatelé spokojení. Třeba to donutí VLC se více snažit, aby její vlastní app byla o to dříve a o to lepší. Aby to nedopadlo tak, že lidé budou vědomě stahovat “podvodný” produkt, prostě proto, že je lepší.Navíc web vývojáře se ani nesnaží podobat oficiálnímu webu CLV.

bela

bela

5.4.2012 11:10

uz ju neviem najst na google play. takze asi Google zakrocilo. predtym mala byt na adrese: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vlc.player2
najde mi len plno programov co maju v nazve VLC

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 19

5.4.2012 12:29

bela
Jo, je to zmíněno i v článku, že BYLA. Google ji musel stáhnout v průběhu včerejšího dne.

Predseda3D

Predseda3D

5.4.2012 13:33

Tomasko: No nevím, ale ještě včera byl popis této aplikace pouhou kopií popisu na videolan a odkaz na web vývojáře směřoval také na videolan.
Oprávnění té aplikace byla také pěkná:
Your location
– fine (GPS) location
– coarse (network-based) location

Your personal information
– read Browser’s history and bookmarks
– write Browser’s history and bookmarks

Phone calls
– read phone state and identity

Your location
– access extra location provider commands

System tools
– automatically start at boot

Po instalaci se začala pěkně zaplňovat notifikační lišta SPAMem. :-)
A ikonu použili také tu od VLC.

Prostě se jenom někdo prachsprostě snažil přiživit na VLC.

Thom

Thom

5.4.2012 14:24

A neni VLC nahodou Open-source ?? JE !! Tohle je cast z Licencniho ujednanani – VideoLAN, VLC, VLC media player and x264 are trademarks owned by VideoLAN.
The full usage is detailed under, in the French section, but you should know that those trademarks will not block any normal use and redistribution of the open source software from VideoLAN.
However, you should know that it is STRICTLY forbidden to use the VideoLAN trademarks to spread, distribute, advertise or sell software or hardware if the license is NOT open-source (OSI meaning).

Substance242

Substance242

5.4.2012 15:45

Vysoké hodnotenia mohli byť prejavom toho aký používatelia CHCELI aby Android VLC bol, a ako vyjadrenie podpory prehrávaču ktorý si obľúbili na inej platforme.

Predseda3D

Predseda3D

5.4.2012 16:55

Ano je OpenSource.
Ale to vůbec neznamená, že se kdokoliv může podvodně vydávat za VideoLAN.
Mimochodem v tom licenčním ujednání je to napsáno jasně. “Redistribution, spread, distribute, advertise, sell” ani náhodou neznamená, že si do jejich kódu vložíš svůj vlastní a budeš to vydávat za jejich produkt.
Pokud by se dotyčný nevydával za VideoLAN, tak by to určitě z Play nebylo stažené a nejspíš by i zároveň neměl tolik stažení.

Predseda3D

Predseda3D

5.4.2012 16:58

Ta kladná hodnocení většinou byla přesně ve stylu “Super, konečně mám VLC i v Androidu.”
Ale bylo tam i dost záporných hodnocení, která uváděla nestabilitu, nemožnost přehrát soubory a hlavně velký problém s AirPush (SPAM).

RSS (komentáře k článku)