Vedoucí týmu pro Material Design odchází z Googlu do Dropboxu

vedouci-tymu-pro-material-design-dropbox-ico

Nicholas Jitkoff, vedoucí týmu pro Material Design v Googlu, opouští společnost a přechází k dalšímu velkému hráči. Společnost Dropbox, známá svým cloudovým úložištěm, včera oznámila, že si najala Jitkoffa na pozici viceprezidenta pro design.

Jitkoff pracoval v Googlu jako designer od roku 2006 a vedl tým, který přinesl nový trend ve vzhledu aplikací pro Android – dnes všem dobře známý Material Design. Cílem bylo vytvořit konzistentní designový jazyk pro sadu produktů Google. Tento designový styl implementovaly od té doby prakticky všechny aplikace Google, jakož i některé webové projekty. Zpočátku byl sice přijímán s rozporuplnými reakcemi, nicméně postupem času se Material Design stal standardem, bez kterého si už asi nikdo neumí představit aplikace Google. Nicholasovým úkolem byla spolupráce s produktovými týmy na důsledné implementaci jazyka. Material Designu se podřídila také řada autorů aplikací třetích stran, včetně Dropboxu.

Nicholas Jitkoff, vedoucí týmu pro Material Design v Googlu Nicholas Jitkoff, vedoucí týmu pro Material Design v Googlu

Jaké úkoly má bývalý vedoucí týmu pro Material Design před sebou?

Jitkoff je od samotného vzniku aktivním uživatelem Dropboxu a na své nové pozici bude spolupracovat s technickými a produktovými týmy. Není překvapením, že si Dropbox vybral právě Jitkoffa, za kterého mluví dosavadní úspěchy. Dropbox potřeboval někoho, kdo mu pomůže s prosazováním jeho řešení do dalších segmentů. Dropbox se snaží expandovat zejména do podnikových produktů a získat jako zákazníky velké společnosti. Musí však ukázat nějakou odlišnost od konkurentů, jako jsou Microsoft a Box. Atraktivní design je jedním z kroků k tomuto cíli.

Samotný Jitkoff se zmínil o svém odchodu od společnosti Google na svém Twitteru, kde poděkoval bývalým spolupracovníkům za “nádherných deset let”.

Jistě bude zajímavé sledovat, jak Nicholas využije své zkušenosti z velké korporace v podstatně menším Dropboxu. Lze předpokládat, že bude mít významný vliv na to, jak budou vypadat aplikace pro cloudové ukládání dat v následujících letech. Vyzyvateli mu budou jeho vlastní produkty Dokumenty Google a Disk Google.

Myslíte, že bývalý vedoucí týmu pro Material Design přinese do Dropboxu svěží vítr?

Zdroje: androidauthority.com, blogs.dropbox.com, androidpolice.com, 9to5google.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)